Suzuki 1 Liga Mężczyzn wchodzi na wyższe obroty, kolejka w środku tygodnia

,

Lista aktualności

Suzuki 1 Liga Mężczyzn wchodzi na wyższe obroty, kolejka w środku tygodnia

Po emocjonującym weekendzie przyszedł czas na równie ciekawą kolejkę w środę. Ciekawie zapowiada się zwłaszcza rywalizacja WKK Wrocław z Górnikiem Trans.eu, emocji nie powinno również zabraknąć w Słupsku oraz Łańcucie. Z uwagi na przypadki koronawirusa w zespołach trzy spotkania 4. kolejki zostały przełożone na późniejszy termin.

,

Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk - Energa Kotwica Kołobrzeg
Termin: środa, godzina 18:00
Transmisja: TVCOM.PL

Przed startem zmagań w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn oba kluby miały walczyć o podobne cele, aktualnie znajdują się na dwóch przeciwległych biegunach. Grupa Sierleccy-Czarni z kompletem wygranych otwierają tabelę rozgrywek, Energa Kotwica nie wygrała jeszcze meczu. Czarodzieje z Wydm zwłaszcza na własnym parkiecie musieli mierzyć się z drużynami z czołówki (Górnik Trans.eu i WKK), co w połączeniu z zaburzonymi z powodu koronawirusa przygotowaniami, okazało się zbyt trudne. W Słupsku zespołowi Nikołaja Tanasiejczuka będzie równie trudno. Mocną stroną obu drużyn była do tej pory walka pod tablicami. Grupa Sierleccy-Czarni zebrała najwięcej piłek spośród wszystkich drużyn Suzuki 1 Ligi Mężczyzn – 47,7. Kołobrzeżanie w tym zestawieniu znajdują się na drugim miejscu (46 zbiórek). Będzie to szczególne spotkanie dla pochodzącego spod Słupska Huberta Wyszkowskiego, który latem zmienił otoczenie przenosząc się do Kołobrzegu. Przeciwko swojemu wieloletniemu klubowi zagra również Patryk Przyborowski, aktualnie skrzydłowy Grupa Sieleccy-Czarni.

 

WKK Wrocław - Górnik Trans.eu Wałbrzych
Termin: środa, godzina 18:00
Transmisja: TVCOM.PL

Trzeci zespół poprzedniego sezonu, kontra zwycięzca ligi. Emocji we Wrocławiu nie powinno zabraknąć, co wielokrotnie pokazywały wcześniejsze konfrontacje obu klubów. W porównaniu do większości zespołów Suzuki 1 Ligi Mężczyzn WKK i Górnik Trans.eu tylko nieznacznie przebudowały kadrę, co sprzyja zgraniu zespołu na starcie ligi. Jak w starciu z innym klubem z Dolnego Śląska wypadnie najlepszy punktujący ligi Krzysztof Jakóbczyk, którego rywalizacja z Tomaszem Prostakiem powinna być ozdobą spotkania. W sobotę na pierwszoligowych parkietach pojawił się nieobecny w dwóch pierwszych meczach Damian Cechniak. Rywalizacja środkowego Górnika Trans.eu z wychowankiem wałbrzyskiego klubu Piotrem Niedźwiedzkim powinna być równie ciekawa.

 

Weegree AZS Politechnika Opolska - TS Wisła Chemart Kraków
Termin: środa, godzina 18:00
Transmisja: TVCOM.PL

Starcie drużyn rywalizujących głównie o utrzymanie w rozgrywkach. Na tym etapie sezonu korzystniej prezentuje się Weegree AZS Politechnika Opolska, która na własnym parkiecie mocno postawiła się Górnikowi Trans.eu, a w rywalizacji drużyn z dolnych rejonów tabeli wygrała na trudnym terenie w Kłodzku. Spośród wszystkich klubów Suzuki 1 Ligi Mężczyzn Biała Gwiazda zdobyła najmniej punktów po rzutach za dwa punkty, czy ta tendencja ulegnie zmianie po meczu w Opolu?

 

W pozostałych spotkaniach zagrają:
KS Księżak Łowicz - Decka Pelplin, środa godzina 19:00

Przełożone na inny termin:
Zetkama Doral Nysa Kłodzko - TBS Śląsk II Wrocław piątek, godzina 19:30
GKS Tychy - Pogoń Prudnik 21.10.2020, godzina 19:00
Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Dziki Warszawa 04.11.2020, godzina 19:00
Rawlplug Sokół Łańcut - Miasto Szkła Krosno, 04.11.2020, godzina 18:00