Hit w Wałbrzychu, ciekawie w Warszawie

,

Lista aktualności

Hit w Wałbrzychu, ciekawie w Warszawie

Kiedy zwycięzca sezonu 2019/2020 Suzuku 1 Ligi Mężczyzn gra z drugim zespołem poprzednich rozgrywek, emocji na parkiecie nie powinno zabraknąć! Górnik Trans.eu podejmie na własnym parkiecie Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk. Interesująco zapowiada się również spotkanie w Warszawie, w którym Dziki zmierzą się z KS Księżak Łowicz. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, od soboty 17 października wydarzenia sportowe w całym kraju odbywają się bez udziału publiczności.

 

,

Decka Pelplin - Rawlplug Sokół Łańcut
Termin: sobota, godzina 16:00
Transmisja: TVCOM.PL

Beniaminek Suzuki 1 Ligi Mężczyzn cały czas czeka na pierwszą wygraną w lidze. Najbliżej zwycięstwa podopieczni Bartosza Sarzało byli przed tygodniem, gdy zaledwie dwoma punktami ulegli Elektrobud-Investment ZB. W środę drużyna z Pelplina długo walczyła jak równy z równym w Łowiczu, ale ostatecznie ponownie musiała uznać wyższość rywali. Czy doczeka się wygranej w sobotę? Nie będzie o nią łatwo, ponieważ Rawlplug Sokół to czołowy zespół ligi, który z racji problemów z koronawirusem zespołu bądź rywali rozegrał do tej pory tylko dwa mecze. Do Pelplina drużyna z Łańcuta wyruszyła bez dwóch istotnych w rotacji graczy.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk
Termin: sobota, godzina 17:00
Transmisja: TVCOM.PL

Oba zespoły nadawały ton rywalizacji w Suzuki 1 Ligi Mężczyzn w poprzednim sezonie. W obecnym również mają ochotę odegrać znaczącą rolę w lidze. Grupa Sierleccy-Czarni do tej pory nie przegrała meczu w lidze. Siłą słupszczan oprócz dynamicznego obwodu jest gra wysokich graczy. Grupa Sierleccy-Czarni spośród wszystkich drużyn Suzuki 1 Ligi Mężczyzn zbiera najwięcej piłek (średnio 46,2 zbiórki), ma też najlepszą skuteczność z linii rzutów wolnych (niespełna 77%). Górnik Trans.eu jedyne punkty stracił do tej pory we Wrocławiu, ulegając w środowych derbach WKK. Interesująco zapowiada się powrót do Walbrzycha wychowanka klubu Damian Pielocha.

Dziki Warszawa - KS Księżak Łowicz
Termin: sobota, godzina 18:00
Transmisja: TVCOM.PL

Przedsezonowe konfrontacje Dzików z Księżakiem były ciekawe, jedna rozstrzygnęła się dopiero w samej końcówce. Podobnie powinno być podczas meczu 5. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Księżak rozkręca się z każdym mecze, o czym świadczy seria trzech wygranych z rzędu. Dziki w ostatniej kolejce pauzowały, miały więc trochę więcej czasu na przygotowanie się do gry bez kontuzjowanych Grzegorza Grochowskiego oraz Patryka Nowerskiego. Kluczem do zwycięstwa zespołu z Warszawy może okazać się zatrzymanie Mikołaja Stopierzyńskiego, który wyrasta na lidera klubu z Łowicza, a przed sezonem potrafił rzucić Dzikom 32 punkty.

TBS Śląsk II Wrocław - Weegree AZS Politechnika Opolska
Termin: niedziela, godzina 18:00
Transmisja: TVCOM.PL

TBS Śląsk II w piątek nadrabiał ligowe zaległości w Kłodzku, w niedzielę czeka go konfrontacja z drużyną z Opola. Weegree AZS Politechnika Opolska nie lubi nudnych spotkań, o czym w środę przekonała się choćby TS Wisła Chemart. Opolanie w trzeciej kwarcie przegrywali już różnicą 20 punktów, ale potrafili odrobić straty. W meczu z TBS Śląsk II tak duża różnica może kosztować porażkę zespół Rafała Knapa.  

W 5. kolejce Suzuki 1 Ligi Mężczyzn przeniesione zostały następujący mecze:

Energa Kotwica Kołobrzeg - Elektrobud-Investment ZB Pruszków z 17.10.2020 na 18.11.2020

Miasto Szkla Krosno - GKS Tychy z 17.10.2020 na 25.11.2020

Pogoń Prudnik - Zetkama Doral Nysa Kłodzko z 17.10.2020 na 04.11.2020

TS Wisla Chemart Kraków - WKK Wrocław z 17.10.2020 na 18.11.2020