TBS Śląsk II nie przegrywa we Wrocławiu

,

Nadal bez porażki w rozgrywkach Suzuki 1 Ligi Mężczyzn pozostaje TBS Śląsk II Wrocław. W jedynym niedzielnym meczu 5. kolejki spotkań zespół Jerzego Chudeusza pokonał osłabioną Weegree AZS Politechnikę Opolską 100:81. 21 punktów dla wrocławian rzucił Jakub Musiał. W składzie gospodarzy znaleźli się również m.in. Michał Gabiński i Jan Wójcik.

,

Im dłużej trwało spotkanie we Wrocławiu, tym większą przewagę uzyskiwali miejscowi. Drużyna Weegree AZS Politechnika Opolska na mecz z TBS Śląskiem II przyjechała w ośmioosobowym składzie, w którym zabrakło Bartosza Jankowskiego, Adama Skiby oraz Przemysława Szymańskiego. Wąska ławka w połączeniu z problemami z faulami mocno odbiła się na postawie opolan w drugiej połowie.

Skutecznie wykorzystali to gospodarze, w których szeregach nie zabrakło zawodników na co dzień rywalizujących w Energa Basket Lidze. Zaledwie 21 minut na rzucienie 21 punktów potrzebował Jakub Musiał. Po 15 punktów uzyskali wchodzący z ławki Kacper Marchewka i Jan Wójcik. Dobrze grą TBS Śląska II kierował Kacper Gordon (6 pkt i 7 asyst). Najwięcej punktów dla Weegree AZS Politechniki Opolskiej rzucili Adam Kaczmarzyk i Łukasz Lewiński - 18.