GKS z trzecią wygraną w Suzuki 1LM

,

GKS Tychy lepszy od Pogoni Prudnik w zaległym spotkaniu 4. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. O sukcesie Trójkolorowych przesądziła druga kwartą, którą podpieczni Tomasza Jagiełki wygrali 27:12. Najlepszym punktującym spotkania został Kacper Mąkowski - autor 22 punktów.

,

Oba zespoły z powodu pandemii koronawirusa pauzowały w ostatnim czasie. Przed meczem w Tychach rozegrały po dwa spotkania, ostatni raz na parkiet wychodząc 3 października.

W pierwszych fragmentach spotkania nieznaczną przewagę miała Pogoń, ale gospodarze jeszcze przed zakończeniem pierwszej kwarty objęli prowadzenie. Druga kwarta toczyła się pod dyktando miejscowych, którzy jeden z fragmentów wygrali 11:0.

Koszykarze Pogoni mieli duże problemy z zatrzymaniem Kacpra Mąkowskiego (22 pkt i 6 zbiórek) oraz Patryka Kędela (21 pkt i 7 zbiórek).

Po zmianie stron GKS nadal miał przewagę, która w pewnym momencie wyniosła 27 punktów. W kolejnych minutach Pogoń odrobiła część strat, ale w każdym momencie przewaga tyszan była niezagrożona.13 punktów dla prudniczan rzucił Wojciech Pisarczyk.

GKS Tychy - Pogoń Prudnik 91:75