Decka lepsza od STK Czarnych, Górnik Trans.eu liderem

,

Lista aktualności

Górnik Trans.eu oraz Grupa Sierleccy-Czarni z takim samym bilansem otwierały tabelę Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Po 17. kolejce samodzielnie na prowadzeniu znaleźli się koszykarze z Wałbrzycha, którzy dzięki udanej drugiej połowie pokonali Weegree AZS Politechnikę Opolską. Słupszczanie w niecodziennych okolicznościach stracili punkty w Pelplinie. Pogoń Prudnik, już pod wodzą nowego szkoleniowca Dominika Tomczyka, uległa KS Księżak Łowicz.

,

Na trzy minuty przed końcem po akcji Piotra Śmigielskiego (27 pkt, 4 zbiórki i 5 asyst w cały meczu) Grupa Sierleccy-Czarni objęli prowadzenie 80:70. Decka walczyła jednak do końca i stopniowo odrabiała straty. Przy wyniku 80:82 goście nie wykorzystali posiadania w ataku i ostatnią akcję rozgrywali podopieczni Bartosza Sarzało.

Piłkę przejął Aleksander Załucki, długo kozłował bliżej środka poiska, po czym niemal równo z końcową syreną zdecydował się na rzut za trzy punkty. Podczas lotu opadającego piłkę strącił Hubert Pabian, w efekcie czego sędziowie zaliczyli punkty. Decka wygrała 83:82.

Double-double w zespole gospodarzy zanotował Nick Madray (10 pkt i 10 zbiórek). W drużynie z beniaminka nie zagrali: Paweł i Wojciech Dzierżak, Dawid Sączewski oraz wyłączony z gry od dłuższego czasu Marcin Chudy. Grupa Sierleccy-Czarni wystąpili bez Szymona Długosza.

Potknięcie lidera wykorzystał Górnik Trans.eu, który wygrał na własnym parkiecie z grającą w okrojonym składzie Weegree AZS Politechnika Opolska. Mecz nie zawsze układał się jednak po myśli podopiecznych Łukasza Grudniewskiego. Dzięki udanej drugiej kwarcie zespół Rafała Knapa jeszcze na początku trzeciej kwarty prowadził różnicą 10 punktów. Sygnał do odrabiana strat dał najlepszy punktujący Suzuki 1 Ligi Mężczyzn Krzysztof Jakóbczyk, który trafił dwa rzuty z gry. Później 10 punktów z rzędu uzyskał kapitan Biało-Niebieskich Bartłomiej Ratajczak.

Górnik Trans.eu uzyskał prowadzenie, które utrzymał do końcowej syreny. Trzecie double-double w sezonie Damiana Cechniaka (10 pkt i 10 zbiórek). W ostatnich 97 sekundach spotkania w drużynie Weegree AZS Politechniki Opolskiej na parkiecie przebywało czterech koszykarzy. 23 punkty dla przyjezdnych uzyskał Andrzej Krajewski. W zespole z Wałbrzycha zadebiutował Tomasz Ochońko.

Blisko sprawienia niespodzianki byli koszykarze TS Wisły Chemart, którzy przez większą część zawodów prowadzili w Kołobrzegu. Krakowianie na półtorej minuty przed końcem mieli przewagę szesciu punktów i od tego momentu nie wykorzystali trzech posiadań w ataku. Energa Kotwica była zaś skuteczna. Najpierw akcją 2+1 popisał się debiutujący w zespole Marcin Dymała (17 pkt), a następnie trójkę trafił Filip Struski. Akcję dającą wygraną przeprowadził najrówniej grający w zespole Energa Kotwicy przez cały sezon Piotr Robak, który wbił się pod kosz.

Wygraną TS Wiśle Chemart miał szansę zapewnić Michał Chrabota (25 pkt, 7 zbiórek i 3 przechwyty), ale jego próba z narożnika boiska zatrzymała się na obręczy.