Wygrane Rawlplug Sokoła oraz Elektrobud-Investment ZB

,

Szóstą wygraną z rzędu w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn zanotował Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Podopieczni Andrzeja Kierlewicza pokonali na wyjeździe Miasto Szkła Krosno, w którym zadebiutował Mariusz Konopatzki. W czołówce tabeli umocnił się Rawlplug Sokół, pokonując na własnym parkiecie TBS Śląsk II.

,

Kluczowa dla losów meczu w Krośnie okazała się trzecia kwarta. Pruszkowianie wygrali ją 29:11, prezentując dobrą skuteczność w ataku oraz efektywną grę w defensywie. Goście momentami prowadzi już różnicą 19 punktów, ale na minutę przed końcem Miasto Szkła zdołało dojść na siedem punktów, nie wykorzystując później rzutu wolnego oraz posiadania w ataku.

Aż 36 punktów - najlepszy wynik w sezonie w Suzuki 1 Lidzie Mężczyzn - rzucił Michał Kierlewicz, który dodatkowo miał 8 zbiórek, 3 asysty oraz 5 przechwytów.

W drużynie Miasta Szkła zadebiutował Mariusz Konopatzki (6 pkt, 8 zbiórek oraz 6 przechwytów), ale z powodu przewnienia dyskwalifikującego nie dokończył zawodów.

Konsekwentnie swoją pozycję w tabeli poprawia Rawlplug Sokół. Łańcucianie sezon rozpoczęli słabo, ale obecnie z bilansem 10-7 zajmują już piąte miejsce. Na zakończenie 17. serii zespół Dariusza Kaszowskiego nie bez kłopotu pokonał TBS Śląsk II, w którego składzie znalazło się grający w sobotni wieczór w Starogardzie Gdańskim Szymon Tomczak (22 pkt i 12 zbiórek).

Duży wpływ na wynik zawodów miała pierwsza kwarta, którą gospodarze wygrali 27:18. TBS Śląsk II mimo kilku zrywów ani razu nie zdołał wyjść w tym spotkaniu na prowadzenie. 16 punktów Michała Jankowskiego.