Zbiórki kluczem do 12. wygranej GKS

,

Lista aktualności

Szóste zwycięstwo w Tychach a 12. w sezonie zanotował GKS, który pokonał TBS Śląsk II Wrocław. Podopieczni Tomasza Jagiełki w środkowym fragmencie spotkania osiągnęli przewagę i mimo ambitnej postawy rywali utrzymali ją do końca. Udane zawody rozegrał 26-letni skrzydłowy gospodarzy Radosław Trubacz - 15 punktów i 7 zbiórek). Pozostałe mecze 18. kolejki odbędą się w sobotę.

,

Lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy w połowie drugiej kwarty po trafieniu Jana Wójcika prowadzili 27:18. Szybko tę przewagę jednak stracili. Najpierw trójkę w koszu umieścił Trubacz, a po chwili kolejne trafienia z dystansu zanotowali Filip Stryjewski oraz Marcin Woroniecki.

Miejscowi zanotowali serię 11:0 i jeszcze przed przerwą uzyskali jednopunktową przewagę. Po zmianie stron Trójkolorowi powiększyli przewagę i nie oddali jej już do końca, choć TBS Śląsk II kilkukrotnie zbliżał się na odległość jednego trafienia z gry. W końcówce faulowali koszykarze GKS zamieli rzuty wolne na punkty, dzięki czemu utrzymali korzystny dla siebie wynik.

TBS Śląsk II do wygranej nie wystarczyło 20 pkt, 7 zbiórek i 5 bloków Szymona Tomczaka. W drużynie z Wrocławia zadebiutował Sebastian Rompa - 3 minuty i 0 punktów.

GKS zebrał o 13 piłek więcej niż rywale.