Grupa Sierleccy-Czarni wygrywa mecz na szczycie

,

Jakub Musiał, który w Słupsku pojawił się na krótko przed zamknięciem okienka transferowego w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn, bohaterem Grupa Sierleccy-Czarni w meczu na szczycie z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych. O wyniku spotkania przesądziła dogrywka, w której 22-letni zawodnik rzucił siedem z pierwszych ośmiu punktów zespołu, a wcześniej rzutem równo z syreną kończącą czwartą kwartę doprowadził do remisu. Dla wałbrzyszan, jeszcze niedawno samotnego lidera rozgrywek, była to trzecia porażka z rzędu.

,

Na początku roku Górnik Trans.eu został samodzielnym liderem Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Później podopiecznym Łukasza Grudniewskiego przydarzyła się jednak seria porażek. Wałbrzyszanie trochę na własne życzenie stracili punkty w Krakowie, a następnie ulegli na własnym parkiecie po dogrywce trzeciej sile ligi WKK. W 20. serii zmagań biało-niebiescy musieli uznać wyższość Grupa Sierleccy-Czarni.

Gospodarze rewelacyjnie rozpoczęli trzecią kwartę, wypracowując nawet dziesięciopunktowe prowadzenie. Szybko je jednak stracili. Jeszcze w czwartej kwarcie przewaga słupszczan wynosiła sześć punktów, ale ponownie inicjatywę przejął Górnik Trans.eu.

Po dwóch trafieniach spod kosza Damiana Cechniaka na niecałą minutę przed końcem przyjezdni prowadzili 74:70. Wówczas skutecznie faul Krzysztofa Jakóbczyka wymusił jednak Jakub Musiał, pewnie wykorzystując dwa rzuty wolne. Kilka chwil później ten sam zawodnik doprowadził do remisu.

To nie był jednak koniec emocji w słupskiej Hali Gryfia. Po przerwie dla trenera Łukasza Grudniewskiego po wejściu pod kosz na dwie sekundy przed końcem trafił aktywny w sobotę Tomasz Ochońko. Grupa Sierleccy-Czarni nie złożyła jednak broni i po kolejnej akcji Jakuba Musiała wzdłuż linii końcowej doprowadziła równo z końcową syreną do dogrywki. W niej wyraźną przewagę mieli już gospodarze, którzy nie stracili żadnego punktu.

Bohaterem spotkania był Jakub Musiał, który w ostatnich sześciu minutach rzucił 13 punktów dla Grupa Sierleccy-Czarni. 22-letni obrońca zakończył spotkanie z dorobkiem 30 punktów, miał też 4 zbiórki oraz 5 asyst.

Piąte zwycięstwo w rundzie rewanżowej zanotował Rawlplug Sokół, który pokonał na własnym parkiecie Decka Pelplin. Łańcucianie przez całe spotkanie mieli przewagę, ale w końcówce zbyt wcześnie stracili koncentrację, co próbowali wykorzystać rywale. Na dwie minuty przed zakończeniem czwartej kwarty było 94:81, ale kilka chwil później było już tylko 96:91 i goście mieli szansę przeprowadzić kolejną akcję w ataku. Skończyła sią ona jednak stratą oraz punktami Filipa Małgorzaciaka - 28 punktów, 6 zbiórek i 4 asyst. W drużynie z Podkarpacia zabrakło kontuzjowanego Michała Jankowskiego. Decka zagrała m.in. bez Pawła Dzierżaka oraz Dawida Sączewskiego.

Serię pięciu porażek z rzędu przerwało Miasto Szkła Krosno. Podopieczni Marcina Radomskiego pokonali na wyjeździe GKS, osiągając wyraźną przewagę pod tablicami. Po 20 punktów dla krośnian uzyskali Alan Czujkowski i Piotr Wieloch. Po meczu przerwy ponownie na boisku pojawił się Mariusz Konopatzki (15 pkt, 6 zbiórek i 7 asyst). GKS nie pomogło 17 punktów Pawła Śpicy.