Skuteczny rewanż Rawlplug Sokoła we Wrocławiu

,

Koszykarze Rawlplug Sokoła nie rezygnują z walki o przewagę własnego parkietu w pierwszej rundzie play-off. Łańcucianie w meczu 25. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn pokonali na wyjeździe wicelidera WKK Wrocław 78:65. Tym samym podopieczni Dariusza Kaszowskiego skutecznie zrewanżowali się wrocławianom za czteropunktową porażkę po dogrywce w pierwszym meczu. Coraz bliżej wygrania rundy zasadniczej jest Grupa Sierleccy-Czarni, pewnie pokonując w Gryfii KS Księżak Łowicz. Kolejne dwa punkty wywalczył też Górnik Trans.eu Wałbrzych.

,

Niespodziewana porażka z TS Wisłą Chemart skomplikowała nieco Rawlplug Sokołowi walkę o pierwszą czwórkę na koniec rundy zasadniczej. Humory w Łańcucie poprawiła jednak wyjazdowa wygrana nad WKK Wrocław, na którą duży wpływ miała trzecia kwarta. Ten fragment spotkania drużyna z Podkarpacia wygrała 21:13. Blisko połowę punktów dla gości rzucił Filip Małgorzaciak, który w całym spotkaniu uzyskał aż 35 punktów.

WKK trafiło tylko 4 z 23 rzutów z dystansu. W składzie gospodarzy zabrakło Jakuba Koelnera. Ósme double-double w sezonie uzyskał środkowy wrocławian Piotr Niedźwiedzki (10 pkt i 13 zbiórek).

Czwarte zwycięstwo w piątym meczu zanotowało Miasto Szkła Krosno, które na wyjeździe pokonało Decka Pelplin. Goście rozpoczęli meczu od prowadzenia 6:0, a następnie po trójce rywali zdobyli 11 punktów z rzędu. Korzystny dla siebie wynik drużyna z Podkarpacia utrzymała już do końcowej syreny, jedynie w końcówce pozwalając rywalom na odrobienie części strat.

Miasto Szkła do wygranej poprowadził Alan Czujkowski, który rzucił 25 punktów (8 na 14 z gry). Z nim na boisku Miasto Szkła rzuciło o 21 punktów więcej niż straciło. Tyle samo rzutów z dystansu co Alan Czujkowski trafił również doświadczony Dariusz Oczkowicz. "Orka" miał jednak lepszą skuteczność (4 na 8 za 3), a mecz zakończył z dorobkiem 17 punktów.