Grupa Sierleccy-Czarni wygrywa rundę zasadniczą, pary play-off

,

Lista aktualności

Koniec sezonu zasadniczego w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn. Najlepszym zespołem tej części sezonu zostali koszykarze Grupa Sierleccy-Czarni, wyprzedzając o jeden punkt Górnik Trans.eu Wałbrzych. Trzecie miejsce dla WKK a czwarte dla Rawlplug Sokoła Łańcut.

,

Prawo gry w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn straciły: Pogoń Prudnik, TS Wisła Chemart Kraków oraz Zetkama Doral Nysa Kłodzko.

Przed ostatnią kolejką o ostatnie miejsce dające prawo gry w play-off rywalizowały Weegree AZS Politechnika Opolska i TBS Śląsk II Wrocław. Drużyna z Dolnego Śląska do znalezienia się w ósemce potrzebowała wygranej przy równoczesnej porażce klubu z Opola .Długo zapowiadało się na taki scenariusz.

TBS Śląsk II przez większą część meczu nieznacznie prowadził z Elektrobud-Investment ZB zaś Czarodzieje z Wydm prowadzili w Opolu. W połowie trzeciej kwarty było 66:53 dla Energa Kotwica, a ostatnią część meczu rozpoczynała z ośmiopunktową przewagą. Od wyniku 85:72 na cztery i pół minuty przed końcem goście kolejny fragment przegrali 0:15. Norbert Kulon zdołał jeszcze doprowadzić do remisu, ale ostatnie akcje należały do miejscowych. Dwa rzuty wolne Przemysława Szymańskiego wyprowadziły Weegree AZS Politechnika Opolska na prowadzenie. Ostatnią akcję meczu wykonał Marcin Dymała, ale przestrzelił rzut z dystansu.

Z double-double spotkanie zakończył Adam Brenk (22 pkt i 11 asyst). 18 punktów Bartosza Jankowskiego. Blisko triple-double był Przemysław Szymański (15 pkt, 8 zbiórek i 9 asyst). Najlepszym punktującym Energa Kotwicy był Norbert Kulon - 21 punktów.