Zacięta sobota w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn

,

Po trzech meczach półfinałowych Suzuki 1 Ligi Mężczyzn zespoły wyżej rozstawione prowadzą 2:1. Pierwsze spotkanie od blisko dwóch miesięcy przegrała Grupa Sierleccy-Czarni, która uległa w Łańcucie miejscowemu Rawlplug Sokołowi 87:89. Atut własnego parkietu odzyskał Górnik Trans.eu, wygrywając we Wrocławiu z WKK.

,

Bohaterem końcówki spotkania we Wrocławiu był Jan Malesa. Najpierw przy wyniku 90:93 na niecałą minutę przed końcem wymusił przewinienie, po którym trafił dwa rzuty wolne. Później, gdy swojego posiadania nie wykorzystali gospodarze, wbił się pod kosz, skutecznie wykonując akcję 2+1. WKK rzucało jeszcze na zwycięstwo, ale próba Tomasza Prostaka nie znalazła drogi do kosza.
Wrocławianie kończyli mecz bez Michała Jędrzejewskiego, Jakuba Koelnera, Piotra Niedźwiedzkiego i Jakuba Patoki, którzy opuścili parkiet z powodu nadmiernej liczby przewinień.

Wcześniej mecz był wyrównany, a prowadzenie zmieniało się często. Od początku bardzo aktywny był Jan Malesa, który zakończył zawody z dorobkiem 25 punktów (6 na 10 z gry i 11 na 12 za 1). WKK najwyższą pięciopunktową przewagę uzyskało na początku zawodów, Górnik Trans.eu dwukrotnie większą miał w trzeciej kwarcie.

Ozdobą spotkania był pojedynek środkowych Piotra Niedźwiedzkiego (16 pkt i 10 zbiórek) z Damianem Cechniakiem (13 pkt, 14 zbiórek i 6 bloki). Dobrą pracę na obwodzie wśród przyjezdnych wykonał Kamil Zywert, który do 10 punktów i 6 asyst dołożył 10 wymuszonych fauli.

Serię dziewięciu wygranych z rzędu Grupa Sierleccy-Czarni przerwali koszykarze Rawlplug Sokoła. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego w starciu z najlepszym zespołem rundy zasadniczej nie potrafili nawiązać wyrównanej walki w Słupsku, w Łańcucie uzyskali jednak przewagę.

Istotna z punktu widzenia całego spotkania okazała się druga kwarta. Grupa Sierleccy-Czarni prowadziła w niej 24:20, ale kolejny fragment spotkania przegrała 8:22. Aktywni przez całe zawody byli Dawid Zaguła (20 pkt) i Wojciech Fraś (20 pkt i 9 zbiórek), ale z dobrej strony zaprezentowali się wszyscy zawodnicy gospodarzy, którzy rozpoczęli spotkanie w pierwszej piątce.

Miejscowi wypracowanej w pierwszej połowie przewagi nie stracili, choć po zmianie stron rywale byli kilka razy blisko przejęcia inicjatywy. Najlepszym punktującym spotkania został Piotr Śmigielski (21 pkt i 9 zbiórek).

Wyniki trzecich spotkań półfinałów Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

Rawlplug Sokół Łańcut - Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk 89:87

Stan rywalizacji - 2:1 dla Grupa Sierleccy-Czarni. Kolejne spotkanie 02.05.2021 w Łańcucie (godzina 17:30)

WKK Wrocław - Górnik Trans.eu Wałbrzych 93:95

Stan rywalizacji - 2:1 dla Górnika Trans.eu. Kolejne spotkanie 02.05.2021 we Wrocławiu (godzina 18:00)