Górnik Trans.eu wiceliderem, pierwszy raz Księżaka

Lista aktualności

Ubiegłoroczny finalista Suzuki 1 Ligi Mężczyzn Górnik Trans.eu po zwycięstwie nad Decka Pelplin awansował na drugie miejsce w lidze. Biało-niebiescy zwyciężyli 73:54, choć w trzeciej kwarcie zanotowali spory przestój. Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotował KS Księżak Łowicz, pokonując w Pruszkowie Znicza Basket. Z dwóch punktów cieszyli się też koszykarze TBS Śląska II Wrocław.

Górnik Trans.eu pokonał Decka pelplin różnicą 19 punktów, ale wynik końcowy spotkania nie oddaje przebiegu meczu. Gospodarze w pierwszej połowie stopniowo budowali przewagę, popełniając małą liczbę strat (7 w całym meczu). Udany dla miejscowych był początek drugiej kwarty, gdy od wyniku 19:18 podopieczni Łukasza Grudniewskiego wykorzystali trzy kolejne posiadania w ataku i odskoczyli na osiem punktów. Decka próbowała odrobić straty, lecz po trójkach Damiana Durskiego i Huberta Pabiana powiększyła przewagę do 14 punktów.

Po zmianie stron po akcji Krzysztofa Jakóbczyka Górnik Trans.eu prowadził 44:28 i wówczas zanotował przestój w ataku, połączony z mało zdecydowaną postawą w defensywie. Decka rzuciła 12 punktów z rzędu i odzyskała wiarę w końcowy sukces. Trójka Bartłomieja Ratajczaka ostudziła jednak zapędy gości. Od tego momentu wałbrzyszanie z każdą minutą powiększali swoją przewagę, w czym duża zasługa Marcina Dymały (20 pkt i 9 zbiórek).