Druga wygrana Księżaka

,

Rozpędu nabrali koszykarze Księżaka Łowicz, którzy wygrali drugie spotkanie z rzędu w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn. Na własnym parkiecie podopieczni Piotra Trepki pokonali TBS Śląsk II Wrocław 95:81. Po 19 punktów rzucili Michał Jankowski i Daniel Dawdo.

,

Mecz rozpoczął się od prowadzenia 5:0 gości, ale kolejny fragment spotkania łowiczanie wygrali 17:4. TBS Śląsk II na początku drugiej kwarty odzyskał jeszcze przewagę, ale seria szybkich i skutecznych akcji koszykarzy Księżaka pozwoliła miejscowym objąć dwucyfrową przewagę.

Po zmianie stron Księżak już do końcowej syreny znajdował się na prowadzeniu. W czwartej kwarcie po akcji Kacpra Marchewki wrocławianie zbliżyli się jeszcze na odległość jednego trafienia z gry, ale seria 10-0 łowiczan definitywnie rozstrzygnęła losy zawodów.

Dużą wszechstronnością wykazali się Piotr Robak (17 pkt, 9 zbiórek i 6 asyst) oraz Michał Jankowski (19 pkt, 6 asyst i 9 wymuszonych fauli). Niezwykle skuteczny był Daniel Dawdo - 19 punktów (8 na 8 z gry i 2 na 2 za 1).