Czwarta wygrana Weegree AZS Politechniki Opolskiej

,

Weegree AZS Politechnika Opolska w zaległym meczu 5. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn lepsza od TBS Śląska II Wrocław. Gospodarze zwyciężyli 83:71, trafiając 23 z 27 rzutów wolnych.

,

Drugi raz z rzędu TBS Śląsk II rozpoczął od prowadzenia 5:0, w tym trójki Aleksandra Leńczuka. W kolejnych minutach lepiej prezentowali się jednak gospodarze.

Prowadzony przez Jędrzeja Sudę zespół wymuszał sporo przewinień, po których wykonywał rzuty wolne, większość z nich zamieniając na punkty. Pod koniec drugiej kwarty miejscowi osiągnęli najwyższe 12-punktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końcowej syreny.

TBS Śląsk II próbował odrabiać straty, lecz w żadnym momencie nie zbliżył się już na odległość jednego trafienia z gry. 16 punktów dla Weegree AZS Politechniki uzyskał Szymon Kiwilsza. 11 punktów i 6 asyst miał w drużynie z Wrocławia Sebastian Bożenko.