Wrocławska niedziela, porażka Sensation Kotwicy

,

Wygranymi WKK Wrocław oraz TBS Śląsk II Wrocław zakończyły się niedzielne spotkania 9. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Po serii trzech porażek z rzędu swój mecz wygrał też AZS UMCS Start II Lublin, dla którego 31 punktów rzucił Mikołaj Stopierzyński.

,

TBS Śląsk II ostatnie spotkanie na parkietach Suzuki 1 Ligi Mężczyzn wygrał 24 października. Później zespół Dusana Stojkova przegrał trzy spotkania z rzędu, w tym dwa wyjazdowe. W Pruszkowie ekipa z Dolnego Śląska po serii dziewięciu punktów z rzędu objęła prowadzenie 15:9. Dzięki dużej aktywności w polu trzech sekund oraz akcjach 2+1 po zbiórkach w ataku w drugiej kwarcie prowadziła nawet 45:31.

W kolejnych minutach mecz się wyrównał i w końcówce gospodarze zbliżyli się na odległość jednego trafienia z gry. Mogli bliżej, ale spudłowali dwa rzuty wolne, co skrzętnie wykorzystali napędzani przez Szymona Tomczaka (18 pkt i 8 zbiórek) i Jana Wójcika (11 pkt i 10 zbiórek) przyjezdni.

Dwa punkty na wyjeździe wywalczyło także WKK, które zwyciężyło PGE Turów Zgorzelec. Przyjezdni okazali się znacznie skuteczniejsi z pola trzech sekund, kluczową dla losów spotkania serię notując na przełomie pierwszej i drugiej kwarty. Koszykarze WKK rzucili wówczas 18 punktów, trafiając przy tym 4 trójki. W połowie trzeciej odsłony goście osiągnęli najwyższą 20-punktową przewagę, którą utrzymali do końcowej syreny. Blisko double-double byli Nick Madray (17 pkt i 9 zbiórek) oraz Jakub Patoka (9 pkt, 10 zbiórek i 6 asyst). 26 punktów dla PGE Turowa rzucił Stanisław Heliński.

Z czwartej wygranej w sezonie, w tym trzeciej na własnym parkiecie cieszyli się także koszykarze AZS UMCS Start II Lublin. Po zaciętym spotkaniu gospodarze pokonali Sensation Kotwicę Kołobrzeg, prowadząc przez znaczną część spotkania. Goście rozpoczęli od prowadzenia 7:0, ale później inicjatywę przejęli miejscowi, osiągając w drugiej kwarcie prowadzenie 30:15. Przez całe spotkanie bardzo aktywny był Mikołaj Stopierzyński - 31 punktów i 6 zbiórek.