Faworyci przegrywają w Łowiczu i Pelplinie

,

Trzecią wygraną w sezonie zanotował KS Księżak Łowicz, który na własnym parkiecie pokonał finalistę poprzednich rozgrywek Górnik Trans.eu Wałbrzych. Atut własnego boiska wykorzystała też Decka Pelplin, pewnie zwyciężając WKK Wrocław.

,

To, że pierwsza kwarta nie decyduje o wyniku meczu udowodnili koszykarze Księżaka. Gospodarze pod koniec pierwszej kwarty przegrywali już z Górnikiem Trans.eu 11:31. Jeszcze na początku drugiej odsłony różnica punktowa wynosiła 20 punktów, ale od tego momentu lepiej na boisku prezentowali się zawodnicy z Łowicza.

Celną trójką zespół poderwał Michał Jankowski, do którego w kolejnych minutach dołączyli następni zawodnicy. Duże problemy przyjezdnym sprawił Daniel Dawdo - nie tylko wymusił najwięcej przewinień, ale też skutecznie egzekwował rzuty wolne (11 na 12 za 1).

Księżak większość strat odrobił w drugiej kwarcie, wygranej 31:13. Obraz gry nie uległ zmianie w drugiej połowie. Nadal lepiej prezentowali się gospodarze, którzy od wyniku 56:61 rzucili 10 punktów z rzędu i tej przewagi już nie stracili.

Gospodarze popełnili aż 25 strat, ale wyraźnie wygrali walkę pod tablicami. Byli też skuteczniejsi z gry. Double-double Piotra Robaka (18 pkt i 12 zbiórek). Najwięcej punktów dla Księżaka uzyskał Daniel Dawdo - 20.

Niepokonany w Lublinie jest AZS UMCS Start II, lepszy od MKKS Żak Koszalin.

Właściwego rytmu nie mogą złapać Dziki Warszawa, które zanotowały piątą porażkę z rzędu. Tym razem podopieczni Krzystofa Szablowskiego przegrali w stolicy z Sensation Kotwicą Kołobrzeg.

Dokończenie 11. kolejki w niedzielę oraz środę.