PGE Turów z pierwszą wygraną

,

Lista aktualności

Do 12. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn na pierwsze zwycięstwo w sezonie czekał PGE Turów Zgorzelec. Wzmocniony Michałem Markiem beniaminek pokonał na własnym parkiecie AZS UMCS Start II Lublin. Czwarte zwycięstwo z rzędu w Grodzie Kraka zanotował AZS AGH. Na uwagę zasługują pewne wygrane Górnika Trans.eu oraz Sensation Kotwicy.

,

Koszykarze z przygranicznego miasta sezon rozpoczęli źle, ale z każdym tygodniem prezentowali się lepiej. Po dojściu Michała Marka PGE Turów zyskał dodatkowe centymetry pod koszem, co przełożyło się na lepszą grę całego zespołu.

Gospodarze wyraźnie przegrali pierwszą kwartę 13:22, lecz w kolejnych minutach szybko odrobili straty a nawet wyszli na prowadzenie. Oprócz Michała Marka (14 pkt i 8 zbiórek), umiejętnie przewinienia rywali wymuszał Bartosz Bochno. Najbardziej doświadczony zawodnik klubu ze Zgorzelca w całych zawodach wymusił aż 11 przewinień,trafiając 11 z 12 rzutów wolnych.

Po zmianie stron miejscowi utrzymali korzystny dla siebie wynik, dzięki czemu po końcowej syrenie mogli się cieszyć z pierwszej wygranej w sezonie. Z double-double zawody ukończył Maciej Marcinkowski (10 pkt i 11 zbiórek).