Rawlplug Sokół zakończył 2021 rok na pierwszym miejscu

,

Udany debiut w roli pierwszego trenera Księżaka Łowicz zanotował Rafał Knap. W rozpoczynającym 17. serię spotkań meczu łowiczanie pokonali na własnym parkiecie Miasto Szkła Krosno. Kolejne dwa punkty, choć nie bez kłopotu, wywalczył Rawlplug Sokół Łańcut, który tym samym zakończył 2021 rok na pierwszym miejscu w tabeli.

,

Udana druga połowa przesądziła o wygranej Rawlplug Sokoła z AZS AGH. Po zmianie stron gospodarze zaprezentowali niezwykle ofensywną koszykówkę, uzyskując aż 64 punkty. Po trójce Piotra Lisa Akademicy schodzili na przerwę prowadząc 49:35, ale po zmianie stron stracili 11 punktów z rzędu.

Dzięki dobrej skuteczności w ataku Rawlplug Sokół w kolejnych minutach wyszedł na prowadzenie i mimo starań rywali, utrzymał korzystny dla siebie wynik do końcowej syreny. 23 punkty dla drużyny z Podkarpacia uzyskał Mateusz Szczypiński a z double-double spotkanie zakończył Filip Struski (13 pkt i 11 zbiórek).

11 punktów dla gospodarzy uzyskał wchodzący z ławki Michał Lis. Drugim punktującym AZS AGH był zaś Piotr Lis - 23 punkty.

Na drugą wyjazdową wygraną w sezonie czeka Miasto Szkła, w którego składzie w Łowiczu zabrakło Juliana Jasińskiego oraz kontuzjowanego od końca listopada Santiago Vauleta. Przyjezdni od początku spotkania mieli problem z zatrzymaniem Michała Jankowskiego. Po raz kolejny dużą wszechstronnością wykazał się Piotr Robak (18 pkt, 4 zbiórki i 7 asyst). 3 pkt i 2 zbiórki uzyskał Tomasz Krzywdziński, który sezon zaczynał w Krośnie.