Początek rundy rewanżowej dla przyjezdnych

,

Z pięciu rozegranych do tej pory meczów pierwszej kolejki rundy rewanżowej Suzuki 1 Ligi Mężczyzn aż cztery zakończyły się po myśli gości. Jedynym wyjątkiem był mecz w Łańcucie, w którym Rawlplug Sokół zwyciężył MKKS Żak Koszalin.

,

Lider Suzuki 1 Ligi Mężczyzn rozkręcał się powoli, w pierwszej połowie długo inicjatywę pozostawiając przyjezdnym. Oprócz wykorzystującego swoje warunki w polu trzech sekund Darrella Harrisa (11 double-double w sezonie) aktywni w ataku byli Jakub Dłoniak oraz grający w przeszłości w Łańcucie Wiktor Sewioł.

Przez całe spotkanie ataki miejscowych napędzał Marcin Nowakowski, a gdy w zdobywanie punktów włączyli się Mateusz Szczypiński oraz Filip Struski Rawlplug Sokół zanotował pod koniec drugiej kwarty dziesięciopunktową serię, po której uzyskał prowadzenie.

Beniaminek próbował jeszcze odwrócić losy meczu, kilka razy zbliżając się w trzeciej kwarcie na odległość jednego trafienia z gry, ale aktywni gospodarze nie pozwalali na więcej.

Marcin Nowakowski zakończył spotkanie z dorobkiem 12 punktów i 15 asyst. Po 20 punktów rzucili Mateusz Bręk i Filip Struski.

Za porażkę w inauguracyjnej kolejce zrewanżowali się koszykarze Miasta Szkła, wygrywając na wyjeździe z SKS. Goście prowadzili przez większość meczu, ale po akcji Bartłomieja Karolaka gospodarze objęli prowadzenie 69:67 i nie wykorzystali kolejnego posiadania w ataku.

Krośnian odpowiedzieli punktami Szymona Szymańskiego oraz Juliana Jasińskiego i choć później długo trafiali co drugi rzut wolny utrzymali korzystny dla siebie wynik. Koszykarze Miasta Szkła trafili 11 z 19 rzutów z dystansu. Mecz wygrali mimo 25 popełnionych strat oraz słabej skuteczności z linii rzutów wolnych (13 na 24 za 1). 19 punktów dla drużyny z Podkarpacia rzucił Roman Janik.

Huśtawka nastrojów w Warszawie, gdzie Dziki w drugiej kwarcie prowadziły już 36:16, ale po zmianie stron musiały ustąpić koszykarzom Weegree AZS Politechnika Opolska.

O sukcesie gości przesądził niecodzienny zryw na przełomie trzeciej i czwartej kwarty, w którym podopieczni Kamila Sadowskiego uzyskali aż 21 punktów z rzędu, Weegree AZS Politechnika Opolska objęła wówczas prowadzenie 69:61, które utrzymała już do końcowej syreny.

17 punktów i 9 zbiórek Dominika Rutkowskiego.