Sensation Kotwica wygrywa z Górnikiem Trans.eu, dogrywka w Koszalinie

,

Lista aktualności

Sensation Kotwica Kołobrzeg w meczu na szczycie Suzuki 1 Ligi Mężczyzn lepsza od Górnika Trans.eu Wałbrzych. Dogrywka decydowała o wyniku meczu w Koszalinie, gdzie MKKS Żak pokonał GKS Tychy. Kolejny raz w sezonie atut własnej hali wykorzystał AZS UMCS Start II Lublin. Pierwsze miejsce w tabeli utrzymał Rawlplug Sokół.

,

Sensation Kotwica nie rezygnuje z walki o czołowe lokaty w lidze. W pierwszej rundzie Czarodzieje z Wydm na skutek słabej postawy w trzeciej kwarcie ulegli Górnikowi Trans.eu, ale w rundzie rewanżowej cieszyli się z wygranej, choć nie udało się im uzyskać korzystnego bilansu bezpośrednich spotkań.

Mecz w Kołobrzegu obfitował w zmiany prowadzenie. Nieznacznie dłużej przewagę mieli gospodarze, którzy nie ustrzegli się jednak przestojów. W drugiej kwarcie podopiczni Rafała Franka wykorzystując skuteczność Mateusza Itricha (6 punktów w krótkim odstępie czasu) objęli prowadzenie 30:24, ale na początku drugiej połowy to Górnik Trans.eu prowadził 44:36. Punkty Wojciecha Jakubiaka oraz przede wszystkim trafienia Damiana Pielocha pozwoliły Sensation Kotwicy ponownie objąć prowadzenie.

W kolejnych minutach drużyna z zachodniopomorskiego często odzyskiwała prowadzenie po rzutach z dystansu. Oprócz Damiana Pielocha i Wojciecha Jakubiaka za trzy trafił debiutujący w drużynie gospodarzy Witalij Kowalenko. Przy remisie na dwupunktowe prowdzenie Senstation Kotwicy wyprowadził Remon Nelson. Kilka chwil później jeden z dwóch rzutów wolnych wykorzystał Kowalenko.

Goście mieli jeszcze szanse odwrócić losy rywalizacji, po tym gdy zbliżyli się na jeden punkt dwóch rzutów wolnych nie trafił Damian Pieloch. Szalony rzut Marcina Dymały nie znalazł jednak drogi do kosza.

18 punktów dla gospodarzy rzucił Damian Pieloch. Najlepszym punktującym gości Piotr Niedźwiedzki (19 pkt i 7 zbiórek).