Wyżej rozstawieni bez atutu własnej hali

,

Niespodziewany początek fazy play-off w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn. Żadna z drużyn pierwszej czwórki nie zdołała wygrać dwóch spotkań na własnym parkiecie. W środę sposób na najlepszy zespół rundy zasadniczej Rawlplug Sokół Łańcut znalazły Dziki Warszawa. Drugi raz w Opolu triumfował zaś GKS Tychy. W pozostałych parach jest remis 1:1. Kolejne spotkania w sobotę oraz niedzielę.

,

Rawlplug Sokół Łańcut w rundzie zasadniczej przegrał na własnym boisku tylko dwa mecze. Jedno z nich z Dzikami. Po chyba najsłabszym spotkaniu w podstawowej części sezonu gospodarze ulegli w połowie lutego 68:93.

Także w play-off rozpędzone w marcu i kwietniu Dziki znalazły sposób na zwycięstwo na parkiecie rywala. W pierwszym meczu Rawlplug Sokół zdołał jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale po słabej czwartej kwarcie w środę musiał uznać wyższość ósmej drużyny rundy zasadniczej.

Ostatnią część spotkania zespół ze stolicy wygrał 23:14. Do połowy kwarty był remis 60:60. Wówczas za trzy trafił Przemysław Kuźkow. W odpowiedzi Marcin Nowakowski nie wykorzystał dwóch rzutów wolnych, co pozwoliło przyjezdnym powiększyć wkrótce przewagę. Po punktach Karola Nowakowskiego i Mateusza Szweda Dziki objęły prowadzenie 69:62 na 100 sekund przed końcem podstawowego czasu gry.

Gospodarze po przerwie na życzenie trenera Dariusza Kaszowskiego mieli decydować się na krótkie akcje, ale zamiast tego popełnili błąd 5 sekund. Dziki przewagi nie wypuściły już do końca.

24 punktów dla Dzików Warszawa rzucił Przemysław Kuźkow. Mimo 180 cm wzrostu aż 13 piłek zebrał Grzegorz Grochowski. Miejscowi trafili tylko 7 z 34 rzutów z dystansu.