Dwie dogrywki w Wałbrzychu, Górnik Trans.eu i Rawlplug Sokół bliżej finału

,

Ponownie atut własnej hali w półfinałach Suzuki 1 Ligi Mężczyzn wykorzystały Rawlplug Sokół oraz Górnik Trans.eu. O wyniku spotkania w Wałbrzychu przesądziła dopiero druga dogrywka, w której akcje na zwycięstwo mieli goście. Kolejne spotkania półfinałowe odbędą się 7 maja w Kołobrzegu oraz Opolu.

,

Wielkie emocje w Wałbrzychu. Sensation Kotwica jeszcze na sześć minut przed końcem prowadziła z Górnikiem Trans.eu różnicą 8 punktów i miała piłkę w ataku. Goście nie wykorzystali posiadania w ataku, po czym stracili szęść punktów po trójkach Kamila Zywerta oraz Huberta Pabiana.

Od tego momentu mecz rozgrywany był kosz za kosz. Bliżej rozstrzygnięcia spotkania w podstawowym czasie gry byli Czarodzieje z Wydm, którzy po jednym z dwóch rzutów wolnych Damiana Pielocha objęli prowadzenie 81:79. Gospodarze szybko przemieścili się z piłką w ataku, po czym ottrzymał ją stojący na szóstym metrze Hubert Pabian, który trafił równo z końcową syreną.

Dogrywkę lepiej rozpoczął Górnik Trans.eu. Gospodarze cały czas utrzymywali niewielką przewagę, która po wsadzie Damiana Cechniaka wynosiła cztery punkty (88:84). Przy wyniku 90:87 goście dwukrotnie rzucali na dogrywkę, ale próby Mikołaja Kurpisza i Remona Nelsona nie znalazły drogi do kosza.

W odpowiedzi podopieczni Łukasza Grudniewskiego mieli akcję, która mogła rozstrzygnąć losy meczu, ale nie wykorzystał jej Krzysztof Jakóbczyk. Sensation Kotwica miała jeszcze ostatnią akcję pierwszej dogrywki i tym razem ją wykorzystała. Do kolejnego dodatkowego czasu gry doprowadził Remon Nelson trafiając z siódmego metra.

W kolejnej dogrywce Górnik Trans.eu systematycznie budował przewagę. Na 100 sekund przed końcem miejscowi prowadzili 100:94 i wydawało się, że nic nie zdoła im odebrać wygranej. Sensation Kotwica walczyła jednak do końca, po akcjach Witalija Kowalenko i Mikołaja Kurpisza stopniowo zmniejszając straty.

Górnik Trans.eu popełniał straty, na skutek czego drużyna z zachodniopomorskiego miała szansę na wygraną. Przy wyniku 100:98 na wygraną rzucał Damian Pieloch, ale minimalnie przestrzelił. Faulowany przy zbiórce Hubert Pabian dopełnił formalności wykorzystując pierwszy rzut wolny, drugiego nie trafił, ale goście nie mieli już czasu na przeprowadzenie akcji w ataku.