Sobota pod dyktando gości, problemy beniaminków

,

Cztery z sześciu sobotnich spotkań 2. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn zakończyło się wygranymi gości. Efektowne zwycięstwo zanotował Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, który pewnie pokonał pierwszego lidera rozgrywek Miasto Szkła Krosno. Kolejną wygraną zanotował też SKS Starogard Gdański. Na pierwszy komplet punktów nadal czekają trzej beniaminkowie: BS Polonia Bytom, KKS Polonia Warszawa i Enea Basket Poznań.

,

Wyśmienity początek sezonu finalistów poprzednich dwóch sezonów Górnika Trans.eu Zamek Książ. Wałbrzyszanie w inauguracyjnej kolejce pokonali na wyjeździe Decka Pelplin, teraz okazali się lepsi od Miasta Szkła Krosno. Mecz niemal od początku toczył się pod dyktando Biało-Niebieskich, których ataki napędzał Adrian Kordalski. Rozgrywający gospodarzy nie tylko trafiał po wejściach pod kosz, ale dobrze radził sobie także w rzutach z dystansu (5 na 8 za 3 punkty), miał też 7 asyst i 7 zbiórek.

Górnik Trans.eu Zamek Książ pierwszą kwartę wygrał 28:21, wszystko co najlepsze zostawiając na ostatnią część spotkania. Oprócz Adriana Kordalskiego 12 z 29 punktów zespołu, aktywny był Mikołaj Stopierzyński, a solidną pracę w polu trzech sekund wykonał Piotr Niedźwiedzki (12 pkt i 10 zbiórek w całych zawodach).

Spore emocje we Wrocławiu, gdzie Dziki zanotowały drugą wygraną w sezonie. WKK przegrywało przez większą część spotkania, ale po trójce Maksymiliana Wilczka a następnie jego trzem trafieniom z linii rzutów wolnych na minutę przed końcem objęło prowadzenie 73:72. Chwilę później goście popełnili stratę, jednak wrocławianie nie potrafili tego wykorzystać. Po faulu niesportowym stracili dwa punkty po rzutach za jeden punkty. Koszykarze WKK chcieli odwrócić losy spotkania rzutami z dystansu, ale zamiast tego stracili jeszcze punkty po jednym rzucie wolnym.

19 punktów dla Dzików uzyskał Grzegorz Grochowski.