Dogrywka w Warszawie! Polonia postawiła się HydroTruckowi

,

HydroTruck Radom samodzielnym liderem Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. W spotkaniu kończącym 8. serię spotkań zespół Roberta Witki pokonał po dogrywce KKS Polonię Warszawa, choć przez większość spotkania to rywale mieli przewagę. Z double-double zakończył spotkanie MVP września/października Kaheem Ransom.

,

Beniaminek Suzuki 1 Ligi Mężczyzn sezon rozpoczął źle, bo od bilansu 1-6. Mecz z liderem zaczął jednak bez kompleksów i to mimo problemów kadrowych.

Po akcjach wysokich Patryka Pełki i Damiana Cechniaka oraz wejściu pod kosz Jana Piliszczuka Czarne Koszule prowadziły 7:0. Dużą energię gospodarze utrzymali do końca pierwszej kwarty, schodząc na pierwszą przerwę przy wyniku 21:12.

Choć HydroTruck na moment zbliżył się do rywali, także w drugiej odsłonie Polonia kontynuowała dobrą dyspozycję na boisku. Skutecznie pilnowany był Kaheem Ransom, który dopiero pod koniec pierwszej kwarty rzucił swoje pierwsze punkty z gry. Do przerwy gospodarze prowadzili 37:28.

Po zmianie stron coraz lepiej prezentowali się jednak przyjezdni. Aktywny był Ransom, a do mających przebłyski przed przerwą doświadczonych Jakuba Zalewskiego i Daniela Wall, dołączyli kolejni gracze. Radomianie poprawili także obronę.

Mimo to po trójce Marcina Dutkiewicza Polonia na cztery minuty przed końcem prowadziła 69:58. Od tego momentu w każdej akcji w ataku HydroTrucku aktywny był Ransom. Nie tylko rzucał, ale także otwierał kolegom z zespołu drogę do kosza.

Przy wyniku 69:63 obrońca radomian spudłował trzy rzuty wolne z rzędu, ale nie przeszkodziło to przyjezdnym w stopniowym odrabianiu strat. Do remisu 69:69 doprowadził wejściem pod kosz Ransom. Losy spotkania w ostatniej akcji podstawowego czasu gry mógł rozstrzygnąć Michał Kierlewicz, ale spudłował rzut z trudnej pozycji.

W dogrywce miejscowi nadal mieli problemy ze skutecznością. Pierwszy rzut z akcji trafili przy wyniku 72:74 na 40 sekund przed końcem i na moment odzyskali nadzieję na uzyskanie korzystnego wyniku. Po przerwie na żądanie za trzy trafił jednak Ransom i rozstrzygnął losy rywalizacji.

Amerykanin zakończył spotkanie z dorobkiem 26 punktów, 11 asyst i 5 zbiórek. 27 punktów i 9 zbiórek w drużynie z Warszawy miał Patryk Pełka.