Wyborna forma SKS! Pewna wygrana z Dzikami

,

Świetną formę utrzymują koszykarze SKS Starogard Gdański. Drużyna z Kociewia w kończącym 10. serię spotkań, czwartkowym meczu Suzuki 1 Ligi Mężczyzn pewnie pokonała Dziki Warszawa 91:71. Gospodarze są obecnie najdłużej niepokonaną drużyną rozgrywek. Kolejne bardzo dobre zawody rozegrał Filip Małgorzaciak.

,

W połowie października SKS dotkliwie przegrał na wyjeżdzie z bądącym wówczas na fali tyskim GKS. Trójkolorowi zwyciężyli wówczas 101:55, zwłaszcza w pierwszej połowie osiągając przygniatającą przewagę.

Z tamtego spotkania drużyna Kamila Sadowskiego wyciągnęła jednak wnioski, przekuwając je na wygrane w kolejnych meczach Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Od tego momentu SKS wygrał sześć spotkań, zwyciężając m.in. WKS Śląsk II, Sensation Kotwicę czy w ostatnim meczu Dziki.

Mecz ze stołeczną drużyną od początku układał się po myśli gospodarzy. SKS do dobrej i skutecznej gry pobudził kapitan Damian Janiak, rzucając 11 z 19 punktów zespołu. Stopniowo dołączył do niego Filip Małgorzaciak, na którego w kolejnych minutach przyjezdni nie potrafili znaleźć sposobu.

Miejscowi pierwszą kwartę wygrali 28:19 i kilkupunktową przewagę utrzymali do przerwy. Po zmianie stron SKS szybko uzyskał 10 punktów z rzędu i tę przewagę utrzymał już do końcowej syreny.

Skuteczny był zwłaszcza autor 30 punktów Filip Małgorzaciak, który dodatkowo miał 3 zbiórki i 5 asyst. Damian Janiak zakończył spotkanie z dorobkiem 20 punktów - najlepsze osiągnięcie na parkietach Suzuki 1 Ligi Mężczyzn od blisko 37 miesięcy!

13 punktów i 9 zbiórek miał w drużynie Dzików Mateusz Bartosz. Ponownie całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Grzegorz Grochowski.