Karol Obarek MVP grudnia

,

Lista aktualności

Karol Obarek MVP grudnia

Karol Obarek z Decka Pelplin został wybrany najlepszym zawodnikiem Suzuki 1 Ligi Mężczyzn w grudniu. W nagrodę 29-letni zawodnik otrzymał wysokiej klasy zegarek marki Aerowatch.

,

Decka Pelpin nieźle rozpoczęła sezon, ale w drugiej części października oraz listopadzie potrafiła wygrać tylko jedno z ośmiu spotkań, spadając w dolne rejony tabeli. Niezależnie od miejca rozgrywania meczu wiele z tych spotkań zespół Przemysława Łuszczewskiego przegrywał nieznacznie. 

Przełamanie nastąpiło w grudniu. W ostatnim miesiącu 2022 roku Decka zanotowała bilans 5-0, wygrywając trzy spotkania w roli gospodarza oraz dwa na wyjeździe. Drużyna z najmniejszego miasta Suzuki 1 Ligi Mężczyzn na własnym parkiecie zwyciężyła BS Polonię Bytom (83:72), Enea Basket Poznań (76:69) i AZS AGH Kraków (99:80). Na wyjeździe pelplinianie pokonali we Wrocławiu WKK( (82:69) i po dogrywce w Warszawie niepokonane w stolicy Dziki (93:90).

Wyróżniający graczem Decka był w tych spotkaniach Karol Obarek. 29-letni rzucający bądź niski skrzydłowy w grudniu zdobywał średnio 18,2 punktu, miał 4 zbiórki oraz 2 asysty. 

W nagrodę Karol Obarek przed meczem 18. kolejki z Górnikiem Trans.eu Zamek Książ otrzymał wysokiej klasy zegarek marki Aerowatch.