Górnik Trans.eu Zamek Książ wygrywa w Kołobrzegu

,

Na trzecie miejsce w tabeli Suzuki 1 Ligi Mężczyzn awansowali koszykarze Górnika Trans.eu Zamek Książ, którzy w kończącym niedzielne zmagania meczu pokonali na wyjeździe Sensation Kotwicę Kołobrzeg. Swoje mecze wygrały też Decka, Dziki oraz Weegree AZS Politechnika Opolska. Dokończenie 21. kolejki w środę.

,

Po raz drugi w sezonie Górnik Trans.eu Zamek Książ lepszy od Sensation Kotwicy. W Wałbrzychu w końcówce spotkania goście trzykrotnie rzucali na dogrywkę, ale żadna z prób nie znalazła drogi do kosza. Tym razem obyło się bez tak dużych emocji, co nie oznacza jednak, że mecz był jednostronny.

Do przerwy lepsi gospodarze, w szeregach którzy po serii trójek Patryka Pułkotyckiego oraz trafieniu Jamesa Washingtona po koniec trzeciej kwarty prowadzili 60:54. Od tego momentu miejscowi byli jednak mniej skuteczni, popełniali przy tym błędy w obronie. Po akcjach Bartosza Majewskiego i Damiana Durskiego Górnik Trans.eu Zamek Książ uzyskał przewagę 63:60 i nie oddał jej już do końcowej syreny.

Przyjezdni czwartą kwartę wygrali 28:12, a w zdobywanie punktów włączyli się pozostali gracze pierwszej piątki wałbrzyszan. 16 punktów, 5 zbiórek i 3 bloki miał Piotr Niedźwiedzki. Blisko double-double był Arinze Chidom - 17 pkt, 9 zbiórek i 3 przechwyty.