GKS zatrzymał Decka, Żak ma patent na SKS

,

Koszykarze GKS Tychy na przełomie roku prezentowali nierówną formę, na skutek czego stracili drugie miejsce w Suzukki 1 Lidze Mężczyzn. W 22. serii spotkań zespół Tomasza Jagiełki pewnie zwyciężył jednak Decka Pelplin, tracąc zaledwie 48 punktów. Podróży do Koszalina dobrze nie będą wspominać zawodnicy SKS, przegrywając 59:84. Po porażce w Krakowie w coraz trudniejszej sytuacji znajduje się BS Polonia Bytom.

,

Przed starciem z Decką Trójkolorowi z 5 rozegranych spotkań wygrali tylko jedno. Nie najlepsza passa kosztowała GKS utratę miejsca w tabeli tuż za liderem HydroTruck Radom i pozwoliła innym wyralom nie tylko odrobić stratę, ale nawet wyprzedzić drużynę z Górnego Śląska.

W starciu z Decką tyszanie zwłaszcza po przerwie mieli jednak wyraźną przewagę. Drugą połowę GKS wygrał 41:20, wymuszając straty po stronie rywali oraz prezentując lepszą skuteczność rzutową. Dobrze grę prowadził Piotr Wieloch (13 pkt, 4 zbiórki i 7 asyst). Aż 11 zawodników GKS zakończyło spotkanie z dorobkiem punktowym.