Ciekawe rozstrzygnięcia w walce o utrzymanie

,

Lista aktualności

Nie brakowało emocji w niedzielnych meczach Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn. W dwóch z trzech spotkań zmierzyły się zespoły ze strefy spadkowej z bądź jej okolic. Po zwycięstwie nad Sensation Kotwicą Port Morski Kołobrzeg do czołowej ósemki zbliżył się HydroTruck Radom.

,

MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód od początku sezonu zamyka tabelę rozgrywek. Beniaminek Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn po wygraniu 2 z 4 ostatnich meczów zrównał się punktami z przedostatnią drużyną ligi i do bezpiecznego miejsca traci dwa punkty.

W 24. serii spotkań drużyna z Wielkopolski pokonała na wyjeździe AZS AWF Mickiewicz Romus, lepiej prezentując się po zmianie stron. Akcję na wagę zwycięstwa wykonał Damian Szymczak, który na 12,6 sekund przed końcem czwartej kwarty trafił o tablicę spod kosza.

Po 25 punktów w drużynie Akademików uzyskali Tomasz Krzymiński i Daniel Oladapo, który dodatkowo miał 14 zbiórek. W całym spotkaniu rezerwowi gospodarzy rzucili jednak tylko 6 punktów, podczas gdy przyjezdnych 20.

Ponownie strefę spadkową opuścił AZS AGH Kraków, lepszy w Grodzie Kraka od Niedźwiadków Chemart Przemyśl, który po dojściu Kaheema Ransoma wygrał dwa z trzech meczów. Obrońca gospodarzy rzucił 27 punktów, miał 13 asyst i 6 przechwytów. Dla drużyny z Podkarpacia była to siódma porażka z rzędu.

Dzięki wygraniu 4 z ostatnich 5 meczów do czołowej ósemki zbliżył się HydroTruck. Radomianie w 24. kolejce pokonali Sensation Kotwicę Port Morski, jak w poprzednich wygranych meczach dobrze prezentując się w czwartej kwarcie. Ostatnią podstawową część gry gospodarze wygrali 26:16.