Zaległości dla MKKS Żak i Górnika Zamek Książ

,

Serię pięciu porażek z rzędu przerwali koszykarze MKKS Żak Koszalin, którzy w zaległym spotkaniu 27. kolejki pokonali na wyjeździe WKK Active Hotel Wrocław. W zaległym starciu 31. serii spotkań Górnik Zamek Książ Wałbrzych pewnie pokonał zaś AZS AGH Kraków. Na uwagę zasługuje 31 punktów 21-letniego obrońcy koszalinian Błażeja Czerniewicza.

,

Błażej Czerniewicz swoją przygodę z koszykówką rozpoczynał w Gdańsku. W 2021 roku po niezłych występach na parkietach 2 Ligi Mężczyzn wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie grał w szkole średniej Hoosac School a później Eastern New Mexico (NCAA Division II). Na przełomie 2023 i 2024 roku powrócił do Polski i zdecydował się na grę w Koszalinie. Tam systematycznie poprawia swoje statystyki w seniorskiej koszykówkce.

We Wrocławiu rzucił 31 punktów, w tym 7 ostatnich punktów zespołu. W końcówce spotkania trafił ważną trójkę, a następnie dwukrotnie faulowany wykorzystał cztery rzuty wolne. W całym spotkaniu trafił 10 z 16 rzutów z gry i 7 z 7 rzutów wolnych. Dodatkowo miał 7 zbiórek, 3 asysty i 2 przechwyty.

W drugim środowym spotkaniu Górnik Zamek Książ pewnie pokonał 86:60, choć po pierwszej kwarcie przegrywał różnicą 10 punktów.