Michał Jankowski bohaterem Miasta Szkła
fot. Niedźwiadki Chemart Przemyśl

,

Lista aktualności

Michał Jankowski bohaterem Miasta Szkła

Miasto Szkła utrzymało prowadzenie w tabeli Bank Pekoa S.A. 1 Ligi Mężczyzn. Po zaciętym spotkaniu i rzucie równo z końcową syreną Michała Jankowskiego ekipa z Podkarpacia pokonała na wyjeździe HydroTrucka. Szanse na utrzymanie definitywnie stracił AZS AWF Mickiewicz Romus, który przegrał w Krakowie. Przewagę nad strefą spadkową utrzymały Niedźwiadki Chemart Przemyśl.

,

 

Bank Pekao S.A. 1 Liga Mężczyzn nie zwalnia tempa`. Niecały tydzień po szalonej końcówce w Międzychodzie znów mamy rzut na zwycięstwo wpadający do kosza równo z końcową syreną. Jego autorem był skrzydłowy Miasta Szkła Michał Jankowski. 

Krośnianie choć prowadzili przez znaczną część meczu, w końcówce spotkania byli blisko stracenia kompletu punktów. Po trójce Darrena Williamsa gospodarze objęli prowadzenie 72:71. Miasto Szkła próbowało odpowiedzieć trójką Michał Jankowskiego, ale ta próba nie wpadła do kosza, dzięki czemu miejscowi otrzymali szansę na powiększenie przewagi.

Amerykanin wykorzystał jedną próbę, na skutek czego goście otrzymali szansę na wygranie spotkania. Głównie poszukiwali rzutu z dystansu, na który ostatecznie zdecydował się Michał Jankowski.

Dla Miasta Szkła była to 24. wygrana w sezonie. Michał Jankowski zakończył spotkanie z dorobkiem 20 punktów. HydroTruckowi do wygranej nie wystarczyło double-double Mikaela Laihonena (14 pkt i 10 zbiórek) i 25 punktów Jakuba Zalewskiego.

Istotne zwycięstwo w walce o utrzymanie zanotowały Niedźwiadki Chemart, pokonując na własnym parkiecie WKK Active Hotel. To 9. wygrana w sezonie beniaminka z Przemyśla, który nad strefą spadkową nadal ma przewagę jednego punktu. Swój mecz wygrał też AZS AGH Kraków, lepszy na własnym boisku od AZS AWF Mickiewicz Romus. Katowiczanie definitywnie stracili szanse na utrzymanie się w lidze.