,

Górnik Zamek Książ o krok od finału, remis w drugiej parze

Górnik Zamek Książ drugi raz lepszy od SKS Fulimpex w półfinale Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn. W niedzielnym spotkaniu zespół Andrzeja Adamka zwyciężył 86:73, prowadząc przez znaczną część meczu. Do remisu 1-1 w drugiej parze doprowadziła Enea Abramczyk Astoria, pokonując GKS 74:58.

,

Siłą biało-niebieskich podczas półfinałowej rywalizacji z SKS Fulimpex jest duża energa z ławki rezerwowych. Niespodziewane odejście Francisa Hana pod koniec marca mogło pokrzyżować plan drużynie spod Chełmca. 37-letni rozgrywający z międzynarodowym i ekstraklasowym doświadczeniem miał pomóc Górnikowi Zamek Książ na obwodzie, znacznie wzmacniając rotację. Jego odejście nie tylko nie odbiło się na jakości energii graczy wchodzących z ławki, ale najwyraźniej dodatkowo skonsolidowało zespół.

Dobrze to widać podczas rywalizacji z SKS Fulimpex, który przed play-off znajdował się w wyśmienitej formie, notując serię siedmiu zwycięstw z rzędu. Kociewskie Diabły pokonały wówczas m.in. dwóch uczestników półfinałów oraz WKS Śląsk II - późniejszego rywala w ćwierćfinale, ale w walce o finał jak na razie nie potrafią zatrzymać dysponujących szeroką rotacją rywali.

Górnikowi Zamek Książ zdarzają się trudniejsze momenty, ale właśnie dzięki szerokiemu wsparciu wałbrzyszanie najpierw pokonali Sensation Kotwicę Port Morski 3-0, a teraz po dwóch meczach prowadzą 2-0 z SKS Fulimpex. W każdym ze spotkań w Wałbrzychu gracze wchodzący z ławki uzyskali przynajmniej połowę punktów całego zespołu. Dwukrotnie dobrą zmianę dał David Jackson odpowiednio: 22 punkty w 17 minut oraz 15 punktów w nieco ponad 19 minut. Równie dobrze wypadał Hubert Pabian 16 i 15 punktów.

II runda – półfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1), 4.05, 05.05, 11.05, ew. 12.05 i 15.05.2024

Górnik Zamek Książ Wałbrzych (2) - SKS Fulimpex Starogard Gdański (6) 97:76 (19:29, 27:22, 25:20, 26:5)

Stan rywalizacji - 1:0 dla Górnika Zamek Książ

Enea Abramczyk Asoria Bydgoszcz (4) - GKS Tychy (8) 61:71 (19:13, 10:18, 20:18, 12:22)

Stan rywalizacji - 1:1,

zwycięzcy zagrają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce

III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż (1-1), 18.05 i 22.05.2024
grają pokonani w półfinałach

III runda – finał - do trzech zwycięstw (2-2-1), 18.05, 19.05, 25.05.2024 i ew. 26.05.2024 i 29.05.2024