Zacięta środa w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn

,

Lista aktualności

Zacięta środa w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn

WKK Wrocław wygrało derby Dolnego Śląska, pokonując na własnym parkiecie Górnik Trans.eu Wałbrzych. Adam Brenk rzucił 13 z ostatnich 17 punktów dla Weegree AZS Politechniki Opolskiej, walnie przyczyniając się do zwycięstwa swojego zespołu nad TS Wisłą Chemart Kraków. Po wygranej nad Energa Kotwicą Kołobrzeg na pierwszym miejscu w tabeli umocnili się Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk. W czołówce zadomowił się też KS Księżak Łowicz.

,

O losach rywalizacji WKK z Górnikiem Trans.eu przesądziła czwarta kwarta. Ten fragment spotkania podopieczni Tomasza Niedbalskiego wygrali 22:13, w trudnych momentach trafiając ważne rzuty. Aktywny w tym fragmencie zawodów był wcześniej nieskuteczny wchodzący z ławki Tomasz Prostak, który nie tylko rzucił 9 punktów, ale miał też asysty i zbiórki.

Przy wyniku 71:70 celnym wsadem popisał się Michał Jędrzejewski. W odpowiedzi za dwa punkty spudłował Krzysztof Jakóbczyk. Od tego momentu faulowani koszykarze WKK wykorzystali dwa z czterech rzutów wolnych i utrzymali przewagę do końcowej syreny. Z double-double zawody zakończyli Piotr Niedźwiedzki (14 pkt i 12 zbiórek) oraz Jakub Patoka (14 pkt i 10 zbiórek). Najlepszym punktującym Górnika Trans.eu był Maciej Koperski - 17 punktów.

Drugi raz na przestrzeni tygodnia pełen zwrotów był mecz z udziałem Weegree AZS Politechniki Opolskiej. Zespół Rafała Knapa w połowie trzeciej kwarty przegrywał już z TS Wisłą Chemart różnicą 20 punktów, ale na koniec zawodów cieszył się z wygranej. Duża w tym zasługa Adama Brenka, który w czwartej kwarcie seryjnie trafiał do kosza. 25-letni obrońca rzucił 13 z 17 ostatnich punktów gospodarzy, wykonując przy tym akcje dającą zwycięstwo drużynie z Opola. W odpowiedzi najlepszy punktujący krakowian Rafał Zgłobicki nie trafił z trudnej pozycji z linii rzutów wolnych. 

Brenk zakończył mecz z dorobkiem 19 punktów i 6 asyst. Zgłobicki do 25 punktów dołożył 4 zbiórki.

Wyniki 4. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk - Energa Kotwica Kołobrzeg 82:63
WKK Wrocław - Górnik Trans.eu Wałbrzych 75:70
Weegree AZS Politechnika Opolska - TS Wisła Chemart Kraków 95:94
KS Księżak Łowicz - Decka Pelplin 97:83

 

Przełożone na inny termin:
Zetkama Doral Nysa Kłodzko - TBS Śląsk II Wrocław piątek, godzina 19:30
GKS Tychy - Pogoń Prudnik 21.10.2020, godzina 19:00
Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Dziki Warszawa 04.11.2020, godzina 19:00
Rawlplug Sokół Łańcut - Miasto Szkła Krosno, 04.11.2020, godzina 18:00