Kryzys Rawlplug Sokoła, GKS z kolejną wygraną
fot. Rawlplug Sokół Łańcut

,

Lista aktualności

Kryzys Rawlplug Sokoła, GKS z kolejną wygraną

Piątej porażki w ósmym meczu Suzuki 1 Ligi Mężczyzn doznał Rawlplug Sokół Łańcut. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego przegrali na wyjeździe z prowadzoną przez nowego trenera Energa Kotwicą Kołobrzeg 69:82. Dla grającego w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn już 17 sezon klubu z Łańcuta to najgorszy start w historii. Po dwóch porażkach odbudował się GKS, który pewnie w Warszawie ograł Dziki. W derbach Opolszczyzny lepsza Weegree AZS Politechnika Opolska. Kolejną niespodziankę sprawiła TS Wisła Chemart, pokonując WKK.

,

Energa Kotwica przed meczem w Kołobrzegu zmieniła sztab szkoleniowy. Zamiast Nikołaja Tanasiejczuka i dołączonego do drużyny na miesiąc Pawła Blechacza, Czarodziei z Wydm zdecydowali się powierzyć prowadzenie zespołu Rafałowi Frankowi oraz Dawidowi Mieczkowskiemu.

Nowy sztab szkoleniowy rozpoczął mecz od wygranej nad pogrążonym w kryzysie Rawlplug Sokołem. Jedynie pierwsza kwarta była wyrównana. W drugiej i trzeciej Energa Kotwica uzyskała wyraźną przewagę, którą mimo rozluźnienia w końcówce utrzymała pewnie. Miejscowi zaprezentowali znacznie lepszą skuteczność rzutową, lepiej dzielili się też piłką.

Po blisko miesięcznej przerwie do gry powrócił Norbert Kulon, który odmienił grę zespołu na obwodzie. Rozgrywający rzucił 16 punktów w 24 minuty, do tego miał 5 zbiórek i 7 asyst.

Rawlplug Sokół, który do meczu w Kołobrzegu rzucał średnio 93,5 punktu (dwa spotkania zakończone dogrywką) w całym spotkaniu uzyskał tylko 69 punktów, w tym 6 w samej końcówce gdy wynik był rozstrzygnięty. Przyjezdnym nie pomogło double-double Wojciecha Frasia (15 pkt i 11 zbiórek).  

 

Zaległy z 5. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

TS Wisła Chemart Kraków - WKK Wrocław 80:67

Zaległy z 6. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Miasto Szkła Krosno 68:74

Zaległe z 7. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

Energa Kotwica Kołobrzeg - Rawlplug Sokół Łańcut 82:69
Dziki Warszawa - GKS Tychy 64:82
Pogoń Prudnik - Weegree AZS Politechnika Opolska 79:90