Dobra passa Górnik Trans.eu, ofensywna sobota TBS Śląska II

,

Listopad na parkietach Suzuki 1 Ligi Mężczyzn należał do Górnika Trans.eu Wałbrzych. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego wygrali w tym miesiącu sześć kolejnych spotkań, nie doznając żadnej porażki. W 12. serii spotkań wałbrzyszanie pokonali na wyjeździe Pogoń Prudnik. Aż 111 punktów rzucił w Kosynierce TBS Śląsk II Wrocław. Z dołu tabeli wygrzebał się Weegree AZS Politechnika Opolska, a przekonywujące zwycięstwo w Łańcucie zanotował Rawlplug Sokół Łańcut.

,

Najlepszy zespół poprzedniego sezonu, także w obecnych rozgrywkach ma ochotę nadawać ton rywalizacji na parkietach Suzuki 1 Ligi Mężczyzn i to mimo rozgrywania dwóch wyjazdowych spotkań na przestrzeni czterech dni. W środę Górnik Trans.eu wygrał w Pruszkowie, w sobotę na niełatwym terenie w Prudniku. Oba spotkania wiele łączy. Gospodarze lepiej rozpoczynali zawody, zmuszając koszykarzy z Wałbrzycha do odrabiania strat.

Górnik Trans.eu przewagę zbudował na przełomie drugiej i trzeciej kwarty, obejmując w pewnym momencie prowadzenie 62:50. Pogoń ambitnie walczyła jednak do końca i zdołała zbliżyć się na ogległość jednego trafienia z gry. Przy wyniku 80:82 gospodarze zanotowali jednak długi przestój w ataku, którego nie zdołała już odrobić.

Najlepszym punktującym spotkania został Maciej Bojanowski - 26 pkt i 7 zbiórek. 22 punkty i 4 asysty Stanferd Sanny z Pogoni Prudnik.

Dobrze dysponowani w ataku w 12. kolejce byli koszykarze TBS Śląska II, którzy pewnie ograli innego beniaminka TS Wisłę Chemart. Wrocławianie rzucili 111 punktów, co jest drugim wynikiem w sezonie. Więcej o jeden punkt uzyskała w meczu z Zetkamą Doralem Nysa Kłodzko drużyna Pogoni Prudnik, ale potrzebowała do tego dogrywki.

Wyraźną przewagę gospodarze uzyskali zwłaszcza w trzeciej, wygranej 36:19, kwarcie. 22 punkty, 11 zbiórek i 6 przechwytów Sebastiana Bożenko. Double-double Jana Wójcika (10 pkt i 10 zbiórek). TS Wisła Chemart część strat odrobiła w czwartej kwarcie, którą wygrała 27:18. W składzie TBS Śląska II znaleźli się Michał Gabiński i Kacper Marchewka, ale obaj nie pojawili się na parkiecie.

Poddenerwowani słabym początkiem sezonu koszykarze Rawlplug Sokoła nie mieli większych problemów z pokonaniem Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Gospodarze momentami prowadzili już różnicą 37 punktów, w drugiej połowie tracąc zaledwie 21 punktów. Czterech koszykarzy klubu z Łańcuta rzuciło przynajmniej 15 punktów. Z double-double spotkanie ukończył Rafał Kulikowski (16 pkt i 16 zbiórek, w tym 10 na atakowanej tablicy). Dobrze zaprezentował się wchodzący z ławki Bartłomiej Karolak - 16 punktów. Najlepszym punktującym spotkania został autor 17 punktów Michał Jankowski.

Czwarte zwycięstwo w piątym meczu zanotowała Weegree AZS Politechnika Opolska. W 12. serii spotkań zespół Rafała Knapa pokonał KS Księżaka Łowicz 96:84, istotną przewagę uzyskując przed zmianą stron. W drugiej połowie goście próbowali odrabiać straty, ale nie zdołali doprowadzić już do remisu. Double-double Adama Brenka (17 pkt i 10 asyst). 22 pkt, 7 zbiórek i 7 asyst zanotował podkoszowy łowiczan Łukasz Bodych.