Dreszczowiec w Słupsku na otwarcie rundy rewanżowej

,

Pierwsze mecze rundy rewanżowej za nami. W sobotę 2 stycznia odbyły się trzy mecze Suzuki 1 Ligi Mężczyzn, we wszystkich wygrywali gospodarze. Blisko wygranej w Słupsku było Miasto Szkła Krosno, które w ostatniej akcji meczu miało rzuty wolne na zwycięstwo lub co najmniej dogrywkę. Drugie połowy zdecydowały o wygranych Górnika Trans.eu Wałbrzych oraz Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Dokończenie 16. kolejki w niedzielę.

,

Słupszczanie nie przegrali jeszcze meczu w tym sezonie w Hali Gryfia, ale w pierwszym w 2021 roku spotkaniu byli bliscy straty punktów. Gospodarze w drugiej kwarcie prowadzili już z Miastem Szkła różnicą 13 punktów, ale w końcówce musieli drżeć o korzystny wynik. W ostatniej akcji meczu przy stanie 82:81 dla gospodarzy na linii rzutów wolnych stanął Tomasz Krzywdziński. Podkoszowy krośnian spudłował obie próby. Kilka chwil później wybrzmiała końcowa syrena.

Trzecie double-double w sezonie Dawida Słupińskiego (13 pkt i 13 zbiórek). W drużynie Miasta Szkła 24 punkty i 6 zbiórek uzyskał Bartosz Ciechociński. W drużynie gości nie zagrał Alan Czujkowski.