Wrocławska niedziela

,

Dwa kluby z Wrocławia zanotowały wygrane w niedzielnych meczach 16. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. TBS Śląsk II pokonał na wyjeździe Księżaka Łowicz, zaś WKK po zaciętym spotkaniu zwyciężyło Decka Pelplin. Zwycięstwa w pierwszej kolejce rundy rewanżowej zanotowały również Dziki Warszawa, GKS Tychy i Rawlplug Sokół Łańcut. W TS Wiśle Kraków zadebiutował Michael Hicks.

,

Pierwsze starcie TBS Śląska z Księżakiem we Wrocławiu rozstrzygnęło się w samej końcówce. Tym razem w Łowiczu obyło się bez zaciętej końcówki, choć zwrotów akcji nie brakowało.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia, obejmujać prowadzenie 18:2, im dłużej trwały zawody tym spisywali się jednak gorzej. Zespół poderwali wchodzący z ławki Paweł Strzępek oraz Aleksander Leńczuk. W kolejnych minutach dołączyli do nich pozostali zawodnicy.

Kluczowa okazała się druga kwarta, którą TBS Śląsk II wygrał 33:17. Obejmując prowadzenie jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron gospodarze próbowali odrabiać straty, ale w żadnym momencie nie powrócili już na prowadzenie. Dobrze grą przyjezdnych kierował Sebastian Bożenko (21 pkt i 8 asyst). Z double-double spotkanie zakończył Jan Wójcik (14 pkt i 10 zbiórek). 23 punkty dla Księżaka rzucił Łukasz Bodych. 21 pkt i 11 zbiórek Łukasza Bodycha. Zaledwie 42 sekundy na parkiecie spędził Maciej Kucharek, który opuścił boisko na początku spotkania. Na ławce trenerskiej TBS Śląsk II zadebiutował Dusan Stojkov.

Jeszcze na półtorej minuty przed końcem WKK remisowało z Decką, ale po punktach Piotra Niedźwiedzkiego oraz bloku Jakuba Patoki odzyskało kontrolę nad spotkaniem. Gospodarze w czwartej kwarcie prowadzili już 79:67, ale rywale potrafili odrobić straty, prezentując niezłą skuteczność rzutową.

Chyba najlepsze spotkanie w sezonie 2020/2021 w drużynie gospodarzy rozegrał Dominik Rutkowski (21 pkt, 6 zbiórek i 7 wymuszonych fauli), który także przed przerwą świąteczną zanotował niezłe zawody z Miastem Szkła. Czwarte double-double w sezonie Piotra Niedźwiedzkiego (17 pkt, 10 zbiórek i 2 bloki). Niewiele do triple-double zabrakło Jakubowi Koelnerowi (10 pkt, 9 zbiórek i 9 asyst). Najlepszym punktującym beniaminka Aleksander Załucki - 21 punktów.

TS Wisła Chemart nie sprostała na własnym parkiecie Dzikom, dla których była to czwarta wygrana pod wodzą Pawła Turkiewicza. W drużynie Białej Gwiazdy zadebiutował reprezentant Polski 3x3 Michael Hicks (12 pkt, 0 punktów i 0 na 4 z gry).