Inauguracja Suzuki 1 Ligi Mężczyzn na kanale YouTube PZKosz
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Inauguracja Suzuki 1 Ligi Mężczyzn na kanale YouTube PZKosz

Starcie AZS UMCS Start II Lublin z KS Księżak Łowicz zainauguruje zmagania w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn w sezonie 2021/2022. Spotkanie będzie można zobaczyć na oficjalnym kanale Polskiego Związku Koszykówki na YouTube. Transmisje wszystkich meczów na InStat.tv.

 

,

 

Beniaminek Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podejmie na własnym parkiecie przebudowany w przerwie letniej KS Księżak Łowicz. Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w minioną sobotę podczas turnieju Mazovia Cup.

Lepsi w Ożarowie Mazowieckim byli lublinianie, zwyciężając 97:86. W drużynie Przemysława Łuszczewskiego 24 punkty zdobył Karol Obarek a w składzie nie znaleźli się zawodnicy na co dzień trenujący z pierwszym zespołem Polski Cukier Pszczółka Start. Lublinianie swój ostatni mecz w Energa Basket Lidze rozegrali w czwartek w MOSiR Globus, dlatego wiele wskazuje na to, że na boisku zobaczymy kilku nieobecnych w Mazovia Cup graczy.

Jednym z nich może być Mikołaj Stopierzyński, który w Łowiczu spędził trzy sezony. 26-latek był jednym z liderów Księżaka w minionych rozgrywkach, średnio rzucając 16,7 punktu, notując 4,9 asysty oraz 3,9 zbiórki. Jego pojedynek z powracającym do Łowicza Piotrem Robakiem może być ozdobą piątkowego spotkania.