Jednostronna wygrana Górnika Trans.eu w Krakowie

,

Lista aktualności

Beniaminek Suzuki 1 Ligi Mężczyzn AZS AGH Kraków musi jeszcze poczekać na pierwszą wygraną w sezonie 2021/2022. Zespół Wojciecha Bychawskiego gładko uległ na własnym parkiecie Górnikowi Trans.eu Wałbrzych. Pozostałe mecze 3. serii spotkań w sobotę oraz niedzielę.

,

Finalista poprzedniego sezonu kontrolował zawody od początku do końca. Od wyniku 7:6 biało-niebiescy kolejne minuty wygrali 18:3, wypracowując wyraźną przewagę w każdym fragmencie boiska. Skuteczny był Marcin Dymała, który dodatkowo dzielił się piłką z kolegami z drużyny (7 asyst w całym spotkaniu), a tempo gry dobrze kontrolował Kamil Zywert.

Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale jedynie w drugiej kwarcie potrafili rzucić więcej punktów niż rywale. Po zmianie stron wałbrzyszanie tylko powiększali swoją przewagę. Górnik Trans.eu w cały spotkaniu uzyskał 94 punkty, choć tylko 3 z 22 rzutów z dystansu znalazły drogę do kosza.

Akademicy trafili co trzeci rzut z gry, zanotowali też 23 straty.

AZS AGH Kraków - Górnik Trans.eu Wałbrzych 61:94