Będzie piąty mecz w Wałbrzychu!

,

To nie koniec emocji w półfinałowej parze Suzuki 1 Ligi Mężczyzn z udziałem Górnika Trans.eu Wałbrzych i Sensation Kotwicy Kołobrzeg. Podopieczni Rafała Franka w czwartym meczu rywalizacji znów wykorzystali atut własnego parkietu, zwyciężając 79:71. Tym samym o tym, który zespół awansuje do finału rozgrywek przesądzi piąte spotkanie w Wałbrzychu.

,

Cztery dogrywki, zwroty akcji i prowadzenia - tak wygląda półfinałowa rywalizacja drugiego zespołu rundy zasadniczej - Górnika Trans.eu z trzecią po podstawowej części sezonu Sensation Kotwicą.

W czwartym spotkaniu tej pary niemal przez całe zawody prowadzili gospodarze. W trzeciej kwarcie miejscowym przytrafił się jednak kryzys, podczas którego koszykarze biało-niebieskich rzucili 13 punktów z rzędu i uzyskali przewagę 47:46. Trójki Remona Nelsona i Karola Kutta pozwoliły miejscowym odzyskać jednak prowadzenie.

W kolejnych minutach Górnik Trans.eu próbował doprowadzić do remisu, ale skuteczni na linii rzutów wolnych byli miejscowi. Ważne trójki trafiał też niewidoczny we wcześniejszych meczach półfinałowych Karol Kutta - 10 punktów w całych zawodach.

Goście trafili tylko 17 z 33 rzutów wolnych, mieli też słabszą skuteczność z dystansu niż rywale.

Górnikowi Trans.eu w odniesieniu wygranej nie pomogło double-double Piotra Niedźwiedzkiego (19 pkt i 12 zbiórek). W drużynie gospodarzy udane zawody rozegrał Szymon Długosz - 16 pkt i 12 zbiórek.

Wynik czwartego meczu półfinałowego Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

Sensation Kotwica Kołobrzeg - Górnik Trans.eu Wałbrzych 79:71
Stan rywalizacji - 2:2. Decydujące spotkanie odbędzie się 11 maja w Wałbrzychu. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Do finału wcześniej awansował Rawlplug Sokół Łańcut.