Sensation Kotwica Kołobrzeg trzecim zespołem Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

,

Dwa zacięte mecze w starciu o brąz w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn. Ostatecznie lepsi w dwumeczu okazali się koszykarze Sensation Kotwicy Kołobrzeg, zwyciężając w rewanżowym spotkaniu 69:63. Pierwszy mecz zakończył się jednopunktową wygraną Weegree AZS Politechniki Opolskiej.

,

Wyrównana do ostatnich sekund była rywalizacja Sensation Kotwicy z Weegree AZS Politechniką Opolską. W Opolu Akademicy zwyciężyli 66:65, zdobywając dziewięć punktów z rzędu w końcówce.

W drugim spotkaniu tej pary początkowo przewagę mieli Czarodzieje z Wydm. Zespół Rafała Franka stopniowo budował przewagę, która na początku trzeciej odsłony wynosiła 12 punktów. Od tego momentu stroną dominującą byli jednak przyjezdni.

Sygnał do odrabiania strat dał Jakub Kobel trafiając trójkę z faulem. Później oprócz rozgrywającego Weegree AZS Politechniki Opolskiej w zdobywanie punktów włączyli się wysocy gracze gości, dzięki czemu ostatnią kwartę opolanie rozpoczynali z dwupunktową stratą.

Na dwie minuty przed końcem po dwóch celnych trójkach Dominika Rutkowskiego Sensation Kotwica doprowadziła do remisu 60:60. Także w ostatniej minucie podstawowego czasu gry był remis, po tym jak trójki trafili Remon Nelson i Adam Kaczmarzyk.

W kluczowym momencie po przechwycie dwa punkty uzyskał Damian Pieloch. W kolejnej akcji opolanie popełnili stratę, a przy próbie przerwania akcji goście popełnili przewinienie niesportowe. Faulowany Remon Nelson wykorzystał oba rzuty wolne, a po chwili ponownie dorzucił dwa kolejne punkty. Przyjezdnym nie starczyło już czasu na odrobienie strat.

Z double-double spotkanie zakończył Mikolaj Kurpisz (18 pkt i 14 zbiórek). Wszechstronnością wykazał się Piotr Śmigielski (15 pkt, 8 zbiórek i 7 asyst).

Weegree AZS Politechnika Opolska w rywalizacji o trzecie miejsce musiała sobie radzić bez Patryka Wilka.

W ceremonii dekoracji wzięli udział Anna Mieczkowska, Prezydent Miasta Kołobrzeg oraz Konrad Mądry, Członek Zarządu Polskiego Związku Koszykówki.

Sensation Kotwica Kołobrzeg - Weegree AZS Politechnika Opolska 69:63 (23:15, 14:11, 13:22, 19:15)

Pierwsze spotkanie

Weegree AZS Politechnika Opolska - Sensation Kotwica Kołobrzeg 66:65 (20:12, 14:25, 17:15, 15:13)