Piątkowe zwycięstwa Górnika Trans.eu i Grupa Sierleccy Czarnych
fot. Grupa Sierleccy-Czarni

,

Lista aktualności

Piątkowe zwycięstwa Górnika Trans.eu i Grupa Sierleccy Czarnych

Kolejne zwycięstwa w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn zanotowały dwie drużyny znajdujące się na czołowych lokatach w lidze. Grupa Sierleccy-Czarni pokonała na własnym parkiecie Rawlplug Sokoła Łańcut, dla którego była to już szósta porażka w sezonie. Wabrzyszanie w derbach Dolnego Śląska lepsi od TBS Śląsk II Wrocław. Pozostałe mecze 11. kolejki w sobotę oraz niedzielę.

,

Z dwoma porażkami z wypadu na północ Polski wraca Rawlplug Sokół. Łańcucianie w środę nie sprostali Energa Kotwica Kołobrzeg, dwa dni później okazali sie słabsi od Grupa Sierleccy-Czarni. Gospodarze rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Szybko objęli prowadzenie 14:2 i do końca pierwszej połowy utrzymywali bezpieczną przewagę. Ataki miejscowych napędzał Adrian Kordalski, który w całym spotkaniu nie tylko rzucił 21 punktów, ale miał też 7 asyst i 6 zbiórek. 24-letni rozgrywający dwukrotnie trafił m.in. z dystansu.

Podopieczni Dariusza Kaszowskiego próbowali odwrócić losy meczu, w trzeciej kwarcie zbliżając się na jeden punkt. Wówczas tróję trafił jednak Błażej Kulikowski, a po akcjach Piotra Śmigielskiego Grupa Sierleccy-Czarni odzyskała kilkupunktową przewagę. Tej straty goście nie zdołali już odrobić.

Najlepszym punktujacym spotkania był Piotr Śmigielski - 23 punkty, 6 zbiórek i 4 asysty. Double-double uzyskał grający w Słupsku w poprzednim sezonie Patryk Pełka (18 pkt i 11 zbiórek). 

 

 

Wyniki piątkowych spotkań Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk - Rawlplug Sokół Łańcut 86:74

Górnik Trans.eu Wałbrzych - TBS Śląsk II Wrocław 77:70

Terminy pozostałych spotkań 11. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

Decka Pelplin - Weegree AZS Politechnika Opolska, sobota, godzina 17:00
TS Wisła Chemart Kraków - Zetkama Doral Nysa Kłodzko, sobota, godzina 18:00
Energa Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Prudnik, sobota, godzina 18:00
Dziki Warszawa - Miasto Szkła Krosno, sobota, godzina 18:00
Elektrobud-Investment ZB Pruszków - KS Księżak Łowicz, niedziela, godzina 17:00
WKK Wrocław - GKS Tychy, niedziela, godzina 18:00