Udane pogonie Dzików i Energa Kotwicy
fot. Energa Kotwica Kołobrzeg

,

Lista aktualności

Udane pogonie Dzików i Energa Kotwicy

Dziki Warszawa oraz Energa Kotwica Kołobrzeg wyraźnie przegrywały na koniec trzeciej kwarty, ale po końcowej syrenie oba zespoły cieszyły się z wygranych w 11. kolejce spotkań Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowała Weegree AZS Politechnika Opolska, kolejne dwa punkty wywalczyła też TS Wisła Chemart Kraków.

,

Jeszcze na 12 minut przed końcem Energa Kotwicę dzieliło od Pogoni 14 punktów. Od tego momentu do kosza trafiali głównie miejscowi. Bohaterem Czarodziei z Wydm okazał się Filip Struski, który na początku czwartej kwarty rzucił dziewięć punktów z rzędu, trafiając m.in. dwie trójki. Energa Kotwica doprowadziła wówczas do remisu, a po rzutach wolnych Norberta Kulona wyszła na prowadzenie.

Pogoń, która przez pięć minut nie mogła trafić do kosza, w krótkim odstępie czasu rzucia cztery punkty, odzyskując tym samym prowadzenie. Kolejnych rzutów z gry już jednak nie trafiła. Po trójkach Huberta Wyszkowskiego i Piotra Robaka Energa Kotwica odzyskała prowadzenie i już do końca go nie straciła.

Kołobrzeżanie w czwartej kwarcie trafili cztery trójki, czyli o jedną więcej niż w trzech wcześniejszych częściach meczu. Filip Struski zakończył mecz z double-double (13 pkt i 10 zbiórek). Po 6 asyst i przynajmniej 11 rzuconych punktów zanotowali Norbert Kulon i Piotr Robak.

Najlepszym punktującym spotkania został Tomasz Nowakowski - 17.

 

Wyniki sobotnich meczów Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

Decka Pelplin - Weegree AZS Politechnika Opolska 80:97

TS Wisła Chemart Kraków - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 96:83

Energa Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Prudnik 76:71

Dziki Warszawa - Miasto Szkła Krosno 69:61

 

 

Wyniki piątkowych spotkań Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk - Rawlplug Sokół Łańcut 86:74

Górnik Trans.eu Wałbrzych - TBS Śląsk II Wrocław 77:70

 

Terminy pozostałych spotkań 11. kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - KS Księżak Łowicz, niedziela, godzina 17:00

WKK Wrocław - GKS Tychy, niedziela, godzina 18:00