WKK wyraźnie lepsze od GKS, niecodzienna kwarta w Pruszkowie

,

Lista aktualności

GKS Tychy najdłużej spośród wszystkich klubów Suzuki 1 Ligi Mężczyzn nie przegrał meczu, ale w trzech z czterech ostatnich spotkań stracił punkty. Podopieczni Tomasza Jagiełki w niedzielnym meczu 11. kolejki ulegli na wyjeździe WKK Wrocław. Trzecie zwycięstwo w sezonie zanotował Elektrobud-Investment ZB ogrywając KS Księżak. W czwartej kwarcie łowiczanie rzucili zaledwie trzy punkty.

,

Wrocławianie bardzo szybko otrząsnęli się po niespodziewanej porażce w Krakowie. Tylko w pierwszej kwarcie mecz z GKS był wyrównany, w kolejnych minutach rozpędzeni w ataku gospodarze powiększali swoją przewagę. Kluczem okazała się druga odsłona, którą WKK wygrało 36:19.

W trzeciej kwarcie miejscowi tylko powiększyli przewagę, dzięki czemu w ostatnich dziesięciu minutach spokojnie oczekiwali na końcową syrenę. Na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy wpisani do protokołu.

Najlepszym punktującym spotkania był wchodzący z ławki Jakub Koelner - 24 pkt i 7 asyst. Z double-double mecz zakończył Michał Jędrzejewski (13 pkt i 10 asyst). Do formy z poprzedniego sezonu powraca Piotr Niedźwiedzki (20 pkt, 8 zbiórek i 4 bloki).

Koszykarze WKK trafili 35 z 59 rzutów z gry. GKS zanotował więcej zbiórek na atakowanej (19) niż bronionej (16) tablicy.

Pierwsze zwycięstwo w Pruszkowie i trzecie w sezonie zanotował Elektrobud-Investment ZB, który rzuca i razem z Grupa Sierleccy-Czarni traci najmniej punktów w lidze. Łowiczanie na początku trzeciej kwarty prowadzili 40:27, a przy wyniku 43:34 w jednym posiadaniu nie wykorzystali czterech kolejnych rzutów wolnych.

To zemściło się na drużynie Michała Spychały w końcówce. W czwartej kwarcie Księżak trafił tylko jeden rzut z gry. Przy wyniku 54:51 trójkę zanotował Maciej Leszczyński. Od tego momentu naciskani przez rywali gracze z Łowicza przez sześć minut nie trafili 13 kolejnych rzutów z gry.

19 punktów dla Elektrobud-Investment ZB uzyskał Roman Janik. Blisko double-double byli Mateusz Szwed (9 pkt i 13 zbiórek) oraz Maciej Kucharek (9 pkt i 12 zbiórek).